Gündem

Tüzün: “19 Mayıs bir milletin kaderinin değiştiği gündür”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 19 Mayıs'ın bir milletinin kaderinin değiştiği gün olduğunu belirtti.

Tüzün: “19 Mayıs bir milletin kaderinin değiştiği gündür”

18 Mayıs 2017 12:37
-A

+A

 
Tüzün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda; 19 Mayıs'ın umudun, dayanışmanın, birliğinin adı olduğunu kaydetti.
19 Mayıs'ın Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, yok edilmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğduğu tarih olduğunu vurgulayan Tüzün, "19 Mayıs'ın milletine inanan bir liderin ve vatan sevgisi dolu kurucu atalarımızın fedakarlık ve vatan sevgisi ile dolu mücadelelerinin adıdır" dedi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe güvencini her fırsatta dile getirdiğini ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet ettiğini anlatan Tüzün şöyle devam etti:
"Bugün bizlere düşen görev, Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi olarak milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirerek büyük ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmektir. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum"
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku