CHP

TÜRKİYE’DE ADALET KAYBOLMUŞTUR, CESARETLE ADALET ARANMAKTADIR!

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar adalet yürüyüşünün 22.gününde, mitingin son gününe yaklaştıkça yurttaşların katılımının arttığını söyledi.

TÜRKİYE’DE ADALET KAYBOLMUŞTUR, CESARETLE ADALET ARANMAKTADIR!

6 Temmuz 2017 16:03
-A

+A

Fiziki zorluklar, düşüncel doyumlarla ortadan kalkıyor!
Sağlar, “Kadınlarımız coşku ile yürüyor. Gençlerimiz olayı sahipleniyor ve bu gerçekten görülmeye değer. Yürüyüş içinde herkes var. Genci, yaşlısı, kadını erkeği, engellesi, emekçisi, sanatçısı, işçisi, emeklisi, esnafı, öğrencisi herkes orada” dedi. Günlerdir zor koşullara rağmen bıkmadan, yorulmadan tüm ülkenin dikkat ve heyecanla bu yürüyüşü izlemelerinin altında yatan nedenin insanların ortak duygularda birleşme özlemi olduğunu aktaran Sağlar, “Farklı kesimlerden gelen, değişik ideallere sahip olan insanlar bir konuda birleştiler. Kimlikleri, eğitimleri, ekonomik düzeyleri, yaşam standartları, kültürleri, yaşları, cinsel tercihleri ve de siyaset anlayışları değişik olan insanlar, yürüdükleri yol boyunca birlikte olmaktan müthiş mutluluk duyuyorlar” diye konuştu. Fiziksel zorulukların, düşüncel doyumlarla ortadan kalktığının kaydeden Sağlar, “istemesinin kendine göre var olan nedenini, tanımasa da yanında yürüyen bir kişiyle paylaşabilme duygusu, onu daha da güçlendiriyor. Ortak kaderde birleşmek onları daha da canlandırıyor” dedi.
 
BOŞ LAFLARLA İLGİYİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR 
Kişilerin birkaç kez engellemeye teşebbüs etmelerine rağmen, çığ gibi büyüyen desteğin böyle bir yanlış nedeniyle kendi sonlarını getirebileceği korkusuyla geri adım attıklarını ifade eden Sağlar, “Boş laflarla ilgiyi yok etmeye çalışıyorlar. Oysa her söyledikleri söz onlara bumerang gibi geri dönüp çarpıyor. Bu yürüyüş için geç kalınmış denilebilir. Dokunulmazlıklar kalktığında, rejimi değiştiren anayasanın mecliste kabulünde ya da 16 Nisan gecesiyle birlikte yapılması daha etkili ve ülkenin rejimine sahip çıkılması için en son adım olabilirdi denilebilir. Bu yürüyüşten çıkarılması gereken ders; sol düşüncenin haklılığıdır ve demokratik hakların, eşitlik ve özgürlükleri mücadelesinin yollarda, alanlarda, köylerde, mahallerde yapılacağı gerçeğidir.Nüfusunun yüzde 99’unun tek geliri emeği olan bir ülkede adaletsiz yaşanması mümkün değildir. ADALET arayanların üzerine hangi düşünceden olursa olsun, kendileri gibi emeği sömürülen halk gitmez” dedi.
 
KORKMAMAYI İNSANLARA HATIRLATTILAR!
Toplumun haklı olduğu konularda hak arayanlara , halka karşı baskı uygulayan devletin orantısız gücü ile derin ilişkilerin ortaya çıkardığı gladyosundan başka saldıran olamayacağını savunan Sağlar, “Bu güçlerde ülkemizde artık deşifre edilmiştir. Provokasyonun kimler tarafından, yapılacağı/yaptırılacağı bellidir. Kaldı ki ADALET ve demokrasi bedel ödenerek var edilir. Nitekim yürüyüş sırasında Mersin CHP İl gençlik Kolu Başkanı Ethem Güzel, İlçe başkanları Buğra Baran, Neslihan Gül Toğay, Ali Öztürk, Kamil Çağlayan, Gülşah Yıldırım, Ufuk Demirbaş ve Didar Şimşek açtıkları “Bu yürüyüş senin için kardeşim” pankartıyla eylemin ana düşüncesini dile getirdiler” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler : Adalet, yürüyüş,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku