Mersin

Turizm sektöründe sorun teşhis edildi!

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, turizm sektörünün uzun zamandır krizler üzerinden konuşulduğunu belirterek, “Artık sektörle ilgili olan da olmayan da sorunun kaynağını biliyor. Yani teşhis konuldu, artık tedavi başlamalıdır” çağrısı yaptı.

Turizm sektöründe sorun teşhis edildi!

24 Nisan 2017 09:16
-A

+A

 
 
Demir: “Artık tedavi başlamalı”
 
 
Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, turizm sektörünün, siyasal ve ekonomik krizler, mülteci göçleri, terör gibi nedenlerle uzun zamandır bir kaosun içine sürüklendiğini söyledi. Türkiye turizminin uzun zamandır krizler üzerinden konuşulduğuna dikkat çeken Demir, “Sorunları ortaya koyduk. Artık sektörle ilgili olan da olmayan da sorunun kaynağını biliyor. Sektörü etkileyen sorunların kaynağı da belli. Muhtemelen bu olumsuz etkenler bir süre daha devam edecek. Buna göre bir tavır alınması ve artık tedavinin başlaması gerekiyor” dedi.
 
YENİ POLİTİKALAR ÜRETİLMELİDİR
 
Turizm sektörünün kendisi dışında yaşanan nedenler dolayısıyla krizler yaşadığını dile getiren Demir, şu önerilerde bulundu:
“Turizm sektöründe artık geleneksel anlayıştan vazgeçilmeli, içinde bulunduğumuz duruma göre yeni arayışlara girilmelidir. Türkiye’nin sahip olduğu turizm potansiyeli yeniden değerlendirilmeli ve ülkenin siyasal, ekonomik durumu göz önünde bulundurularak yeni politikalar üretilmelidir. Turizmcinin tercihini Türkiye’den yana kullanmasını sağlamak için, siyasi gerginliklerin artık sona ermelidir.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

TARIM GERÇEK SEKTÖRDÜR

TARIM GERÇEK SEKTÖRDÜR

13:44 - 12 Eylül 2017

EV ALIRKEN BU MASRAFLARA DİKKAT!

EV ALIRKEN BU MASRAFLARA DİKKAT!

11:49 - 11 Eylül 2017

Ülkemiz Gücüne Güç Katacak

Ülkemiz Gücüne Güç Katacak

10:20 - 7 Eylül 2017

Arıkan’dan bayram mesajı

Arıkan’dan bayram mesajı

12:46 - 28 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku