Belediyeler

Turgut, “Park ve yeşil alanlarımızı çoğaltmaya devam ediyoruz”

Silifke Belediyesi, yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılan parkları ve çocuk oyun alanlarını bakıma aldı.

Turgut, “Park ve yeşil alanlarımızı çoğaltmaya devam ediyoruz”

3 Haziran 2017 11:52
-A

+A

Silifke Belediyesi, yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılan parkları ve çocuk oyun alanlarını bakıma aldı.
Silifke Belediyesine bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte çalışmalarına ağırlık verdi. Ekipler, park bakımlarının yanı sıra kent merkezi ve mahallelerde bulunan sosyal yaşam alanlarını da boya, ağaç budama, çiçek dikimi ve temizlik çalışmalarıyla güzelleştiriyor.
İlçeye yeni parklar ve sosyal yaşam alanları kazandırmaya devam eden Silifke Belediyesi, mevcutta kullanılan oyun alanlarının da bakım çalışmalarını sürdürüyor. 
Parklardaki çimlerin, fidan ve süs bitkilerinin kurumaması için otomatik sulama sistemi kurduklarını belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Yıllardır parklarda yaşanan susuzluk sorununu şehir merkezimizde çözmüş durumdayız. Bu yaz sezonuna en iyi şekilde hazırlandık. Ekiplerimiz düzenli bir şekilde kontrollerini ve çalışmalarını sürdürüyorlar. 
Bugüne kadar mahallelerimizde hâlihazırda var olan 79 parkımızı yeniden düzenledik.  Birçoğunda oyun grupları eskimiş, paslanmış ve tehlike saçmaktaydı. Bunları yeni oyun grupları ile değiştirdik ve değiştirmeye devam ediyoruz. 
Kentimizde bulunan oturma banklarına ve kameriyelere bakım yaptık, kullanılamaz olanları yeni modern banklarımızla değiştirdik. Vatandaşlarımızın talebi üzerine 25 adet parkımıza 60 yeni spor kondisyon aleti montajı yaptık. Hâlihazırdaki parklarımızın bakımı dışında kırsal mahallelerimizde hiç parkı olmayan mahallelerimize öncelik vererek 33 adet yeni park alanı düzenledik.  Tüm parklarımızda kullanılmak üzere belediyemiz serasında yazlık ve kışlık 170.000 adet mevsimlik çiçek tohumu ekilip yetiştiriliyor. 25.000 adet kalıcı türde ağaç ve çalı türü bitki yetiştirilmiş olup, kendi çiçeklerimizi kendimiz yetiştirebiliyoruz. Parklarımıza 100.000 adet mevsimlik, 7500 adet ağaç türü olmak üzere 107.500 adet dikim yapılmıştır.
Silifke Belediyesi olarak kentimizi daha yeşil, daha bakımlı, daha nefes alınır bir Akdeniz kenti yapmak için mahallelerimizde ne kadar yeşil alan varsa projeler yaparak, park ve yeşil alanlarımızı çoğaltmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ZAFER ÇARŞISINA ZİYARET

ZAFER ÇARŞISINA ZİYARET

10:19 - 12 Ağustos 2017

Abone bilgileri güncelleniyor

Abone bilgileri güncelleniyor

13:57 - 10 Ağustos 2017

'Her Köye bir Meydan'

'Her Köye bir Meydan'

16:03 - 8 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku