Mersin

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Toroslar Belediye Meclisi; Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısını yaptı.

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

6 Haziran 2017 11:53
-A

+A


Belediye Başkanı Hamit Tuna Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı.

Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi. Mülkiyeti Toroslar Belediyesi’ne ait olan ve imar planlarında park ve açık-kapalı spor alanı olarak görülen “68’liler Ormanı” içerisinde yer alan Tapunun Mersin İli, Toroslar İlçesi, Çavuşlu Mahallesi, 74 ada, 4 ve 420 nolu parsellerin Mersin Büyükşehir Belediyesi adına tahsisinin yapılmasına ilişkin teklif görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Gözne Mahallesi, 2662 nolu parselin satışının yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin teklifin görüşülerek, Çevre ve Sağlık, Tarım Orman ve Hayvancılık ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyonlarına sevkinin oy birliğiyle kabul edildiği meclis toplantısında; İmar ve Şehircilik müdürlüğünden gelen plan değişikliği teklifi de oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk oldu.

Belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek karara bağlandığı toplantı; Temmuz/2017 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 3 Temmuz Pazartesi saat:14.00 olarak belirlenmesinin ardından temenni ve öneriler ile son buldu.

Toroslar Belediye Meclisi; 09 Haziran  Cuma günü saat:10.00’da ikinci oturumunu yapmak üzere yeniden toplanacak.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku