Mersin

Teknopark'tan Bir İlk Daha: Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi Açılıyor

​Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) ilklerine bir ilk daha ekleyerek medikal alanda faaliyet gösteren firmaların kümeleneceği Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi’nin hayata geçmesini sağlayan adımı attı.

Teknopark'tan Bir İlk Daha: Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi Açılıyor

9 Haziran 2017 15:15
-A

+A

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) ilklerine bir ilk daha ekleyerek medikal alanda faaliyet gösteren firmaların kümeleneceği Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi’nin hayata geçmesini sağlayan adımı attı.
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda, Mersin TEKNOPARK’a  6 Haziran Salı günü Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi inşaat ruhsatı yazıldı.
Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi, AR-GE ile medikal/sağlık sektöründe ülkemizin dışa bağımlığının azaltılmasını ve milli gücümüzün ortaya çıkarılması hedefliyor.
 
Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğü’nün fenni mesulü olduğu Medikal Kuluçka Merkezi ayrıca Mersin’de ilk olma özelliği taşıyan, dünyada tanınırlığı ve kabul edilebilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan “LEED” sertifikasını almayı amaçlıyor. 
 
Bu sertifika ile Yeşil Medikal Kuluçka Merkezi binasının; kentsel yaşam alanlarına değer kattığı, yapım aşamasında doğal çevre tahribatının en aza indirildiği, klasik binalara kıyasla enerji tasarrufu sağlanacağı, iç mekân kalitesine önem verilerek kullanıcılara konfor sağlayacağı, doğal ışık kaynaklarından mümkün olduğunca yararlanılacağı, geri dönüştürülebilir atıkların mümkün olduğunca kullanacağı ve çevre dostu olacağı belgelenmiş olacak.
 
İmza sürecinin tamamlanarak ruhsatın alınmasının ardından yapım ihalesine ilişkin ilan gazetede yayınlanarak açık ihale usulüne uygun olarak yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler, TEKNOPARK Yönetim Ofisi'nden ihale dosyasını temin edebilecekler.
Anahtar Kelimeler : teknopark, mersin, haberler, baber,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku