Mersin

TARSUS İLÇESİ GÜLEK MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU HASRETİ SONA ERİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi Gülek Mahallesi’nde yaşanan içmesuyu su sorununu çözecek çalışmalarda sona geldi.

TARSUS İLÇESİ GÜLEK MAHALLESİ’NİN İÇMESUYU HASRETİ SONA ERİYOR

21 Kasım 2017 11:21
-A

+A

Mersin’in tüm ilçelerinin yıllardır bir türlü çözülemeyen sorunlarına el atan, suya hasret bölgeleri suyla buluşturan MESKİ Genel Müdürlüğü, Tarsus İlçesi Gülek Mahallesi’nin içmesuyu sorununu çözecek içmesuyu projesini iki ay sonra tamamlayacaktır.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Gülek Mahallesi içmesuyunu Karboğazı Mevkiindeki kaynaklardan cazibeli, Gelgez kaynağından ise terfili olarak karşılanmaktadır. Yaz aylarında mevcut içmesuyu kaynakların debisi aşırı derecede azaldığı için sürekli olarak yeterli su verilmemektedir. İçmesuyu sorununU çözüme kavuşturmak için yürütülen Gülek Mahallesi İçmesuyu projesi kapsamında; 400 ve 100 metreküplük iki adet içmesuyu deposu, 3 adet 50 metreküplük toplama deposu, 4 adet terfi merkezi, elektrik ve mekanik işleri olmak üzere yaklaşık 17 bin 901 metre içmesuyu isale hattı döşenecektir.Tamamlanacak olacak içmesuyu çalışmalarının ardından Gülek Mahallesinin içmesuyu sorununu ortadan kaldırılmış olacaktır ” denildi.

Açıklamada ayrıca; "2017 yılı Ağustos ayında başlayan çalışmalar kapsamında Gülek Mahallesi’ne Boğazpınar Mahallesi Karasu kaynağından yaklaşık 17 bin 901 metrelik içmesuyu isale ve terfi hattı döşenerek getirilecek olan içmesuyu sayesinde Gülek Mahallesi’nin içmesuyu hasreti sona erecektir. Proje ile Gülek Mahallesi’ne gelen içmesuyunun fazlası bölgede bulunan Çamalanı, Taşobası, Çiftlik, Yazlık, Kadelli, Yanıkışla, Çavuşlar, Koçmarlı, Çokak, Damlama, Gürlü, Göçük, Hacıhamzalı, Kızılçukur, Alibeyli, Karakütük, Kırıt mahallelerine verilmesi öngörülmektedir. ” ifadelerine yer verildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 577 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku