Mersin

Silifke’de ‘Muhtar Evleri’ projesine başlandı

Silifke Belediyesi, mahalle muhtarlarının vatandaşlara daha çağdaş ve hızlı hizmet edebilmelerini sağlamak amacıyla; Muhtar Evi yapıyor.

Silifke’de ‘Muhtar Evleri’ projesine başlandı

23 Ekim 2017 10:01
-A

+A

Sürdürülebilir belediye anlayışının sağlanması için muhtarlarla fikir alış verişine önem veren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Sarıcalar Mahallesindeki Muhtar Evi inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

“SARICALAR MAHALLEMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN” Kaba inşaatı tamamlanarak, ince işlerine başlanan muhtar evleriyle ilgili bilgi alan Başkan Turgut, “Hizmetlerin halka ulaşmasında köprü vazifesi gören ve önemli görevler üstlenen Muhtarların daha iyi şartlarda hizmet vermelerini sağlamak için başlatılan Muhtar Evi projemiz başarılı bir şekilde devam ediyor.

Sarıcalar Mahallesinde yapımı devam eden Muhtar Evimizin inşaat çalışmaları tamamlanmış olup, çevre düzenlemesi ve bazı eksiklikleri tamamlanıyor. İnşallah kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. Belediye olarak hizmetlerimizi halka ulaştırırken muhtarlarımızla sürekli diyalog halindeyiz ve onların bilgisine muhakkak başvuruyoruz. Göreve geldiğimiz günlerde muhtarlarımızın çalışma alanlarını düzeltmek ve onların daha iyi şartlarda hizmet vermelerini sağlamak adına “Muhtar Evi” projesini gündeme getirmiştik. Şimdi bu projelerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Modern bir görünümüyle bulunduğu mahalleye farklı bir renk getirecek olan Muhtar Evlerimiz, mahalle sakinlerinin ve vatandaşlarımızın da büyük ilgisini gördü. Vatandaşlarımızda artık muhtarlarımızı istediği an istediği yerde bulabilecek veya belirli günler dâhilinde burada işlerini daha hızlı bir şekilde çözecekler. Ben şimdiden kentimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku