Mersin

Seyit Özananar'dan LYS mesajı

CHP Mersin 25.Dönem Mersin Milletvekili Adayı Ziraat Mühendisi İş Adamı Seyit Özananar, LYS ile ilgili olarak yayınladığı mesajda "geleceğinize yön vereceksiniz" dedi.

 Seyit Özananar'dan LYS mesajı

9 Haziran 2017 22:51
-A

+A


CHP Mersin 25.Dönem Mersin Milletvekili Adayı Ziraat Mühendisi İş Adamı 
Seyit Özananar, 10-11 ve 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'na girecek öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilere, LYS sınavına girerken panik yapmamaları ve heyecanlanmamaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunan CHP'li İş Adamı Seyit Özananar, bu konuda rehber öğretmenlerin tavsiyelerine uymaları gerektiğini hatırlattı.
 
Özananar, yüksek öğrenime girişte LYS'nin en son aşama sınavı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Hafta sonu başlayacak LYS maratonu sizler için ve aileleriniz için çok önemli kavşak niteliğindedir. Bu sınav çok önemlidir ama her şeyin başlangıcı ya da sonu değildir. O nedenle sınava girerken stresten uzak, panik ve heyecan yapmadan çok rahat bir şekilde sınava girmeniz başarınızı da artıracaktır. Bu sınavda başarılı olmanız hiç şüphesiz hem sizler hem de ülkemiz için çok değerli kazanım olacaktır. Sizler, aileleriniz ve öğretmenleriniz bu sınav için çok emek harcadınız, ter döktünüz. Eğitim hayatınızın en önemli dönemi ve tamamlayıcısı olacak olan üniversiteye ilk adımı atmak için vereceğiniz bu ilk sınavın heyecanını sizlerle birlikte ben de paylaşıyorum." 
 
"GELECEĞİMİZE YÖN VERECEKSİNİZ"
 
"Çocuklarımız, öğrencilerimiz yani sizler bizim geleceğimizsiniz. Artık sizler bu sınavla geleceğinizi kendi yetenekleriniz, becerileriniz doğrultusunda yine kendiniz belirleyeceksiniz. Ve ülkemizin ve milletimizin geleceğine yön vereceksiniz. Üniversite ile birlikte eğitiminizin kalitesini yükselecek, yarınlara daha güvenle bakacaksınız. Bizim daha güçlü, daha saygın, daha çok kalkınmış bir Türkiye için sizler gibi geleceğe umutla bakan çocuklarımıza ihtiyacımız var. Sizlerin okul sıralarında göstereceğiniz başarılar Türkiye’nin gelecekteki başarısı olacaktır. Çünkü bizleri daha aydınlık, daha güzel yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Ben bu vesileyle LYS sınavına girecek olan çocuklarımıza, gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum." ifadelerine yer verdi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku