Gündem

Serkan Akkoyuncu'dan Gadir-İ Hum Bayramı mesajı

Akkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu, "Alevi vatandaşlarımız tarafından her yıl büyük bir heyecan ve coşku ile kutlanan, inanç ve kültür zenginlikleri arasında ayrı bir öneme sahip Gadir-i Hum Bayramı’nı canı gönülden tebrik ediyorum"

Serkan Akkoyuncu'dan Gadir-İ Hum Bayramı mesajı

8 Eylül 2017 13:39
-A

+A

 
 
 
Akkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu, Hazreti Muhammed'in veda haccı dönüşü Hazreti Ali'yi taltif ettiği gün olarak anılan Gadir-i Hum Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. 
 
Akkoyuncu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Akkoyuncu, mesajında, Mersin'imizin farklı din, köken, ve mezhebe mensup insanların kardeşçe yaşadığı ender şehirlerden biri olduğunu belirtti. 
 
Mersin'de her inanç ve kültürden vatandaşın bayram sevincinin, yüzyıllardır ortak sevinç olarak görüldüğünü ve beraber kutlandığını dile getiren Akkoyuncu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Alevi vatandaşlarımız tarafından her yıl büyük bir heyecan ve coşku ile kutlanan, Mersin'imizin inanç ve kültür zenginlikleri arasında ayrı bir öneme sahip Gadir-i Hum Bayramı'nı canıgönülden tebrik ediyorum. İlimizin sahip olduğu bu eşsiz değer, hiç şüphesiz tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu, özlemini çektiği örnek bir birlikte yaşama modelidir. İnsanlığın huzur ve barış hedefinin temel unsuru olan karşılıklı saygı ve hoşgörünün bir hayat biçimi haline geldiği kentimizde bu iklimin yaşatılması, güçlendirilerek gelecek kuşaklara aktarılması, hepimizin ortak sorumluluğudur. 
Bu düşüncelerle Hazreti Muhammed’in veda haccı dönüşünde Ehl-i Beyt'inden Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak kutlanan Gadir-i Hum Bayramı'nı yürekten tebrik ediyor, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar diliyorum.''
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku