Mersin

Şerafettin Aşut Aday olacak mı?

Dört yılda bir yapılan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri, bu yıl muhtemelen 2017 Ağustos veya Eylül ayları içerisinde yapılması beklenirken; Son günlerde Mersin de en çok konuşulan konuların başında MTSO'daki gelişmeler ve bu gelişmeler ile birlikte MTSO Başkanı Şerafettin Aşut'un aday olup olmayacağı aday olmasa hangi partiden siyasete gireceği konuşuluyor.

Şerafettin Aşut Aday olacak mı?

6 Haziran 2017 17:47
-A

+A

 
 
Dört yılda bir yapılan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri, bu yıl muhtemelen 2017 Ağustos veya Eylül ayları içerisinde yapılması beklenirken; Son günlerde Mersin de en çok konuşulan konuların başında MTSO'daki gelişmeler ve bu gelişmeler ile birlikte MTSO Başkanı Şerafettin Aşut'un aday olup olmayacağı aday olmasa hangi partiden siyasete gireceği  konuşuluyor. 
 
Vatandaşların ısrarla bizlerden cevaplanmasını istediği bu bilinmeyen denklemi, bizde www.mersinsiyaset.net haber merkezi olarak en doğru cevabı alacağımız MTSO patronuna kamuoyunu yakından ilgilendiren bu sorunun cevabını buradan sorma gereği duyuyoruz.
 
Yönetiminde Mersin iş dünyasının ağır isimlerinin yer aldığı Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO)  2018 yılında yeni bir döneme girilecek. Henüz genel kurula aylar var fakat her zaman olduğu gibi kulislerde şimdiden mevcut yönetimin 35 meslek komitesi üzerinde çalışma yaptığı ve bir çok meslek komitesinde yer değişikliğine gidileceği iddia ediliyor. Bir iki  ay içinde genel kurula gitmeye hazırlanan MTSO'da  Başkanı Şerafettin Aşut'un ikinci defa başkan adayı olmayacağını çokça dillendiriliyor.O nedenle yeni dönem de başkanlığa gelmesi zor gibi görülüyor. O yüzden Aşut aylar kala adaylığını resmen ilan edebilecek mi göreceğiz. 
 
Peki aday olup olmayacağı Akdeniz Medya'ya bağlı Mersin Siyaset ekibimizi neden bu kadar ilgilendiriyor sorusuna da bir cevap vermemiz gerektiğini düşüyoruz;
Türkiye’nin en önemli iş örgütlerinden biri olan Mersin Sanayi Odası Mersin'imizin en önemli bir STK'sı ve bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek bizim bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.
 
Meslek odaları mesleğin ilerlemesi, yükselmesi ve gelişmesini sağlamak; mesleğin onur ve çıkarlarını korumak, bütün elemanların mesleklerine göre gerekli düzeye çıkmaları ile birlikte ücret politikasını da yönetmek olarak kurulduğunu bildiğimizden MTSO seçimlerine gereken özenin Mersinliler tarafından gösterilmediğini düşünüyoruz.
 
Türkiye açısından çok önemli olan bu kurumlar sadece kendi çalışanları-temsilcilikleri-akademik ve sanayi alanındaki eğitimcileri ile adeta para basan bir kurum hüviyeti ile sadece fraksiyon gruplarının hakimiyetinde bu günlere kadar gelmiş ve yüzlerini kentlerine dönmemiş kurumlar olduğunu düşündüğümüzden dolayı MTSO seçimlerini önemsiyoruz. 
 
O yüzden soruyoruz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, tekrar aday olacak mı yoksa siyasete mi yüzünü çevirip 'ben artık buradaki misyonumu tamamladım siyah plaka yerine kırmızı plakaya mı biraz bineyim' diyecek.
 
Şimdiye kadar kendisi ile ilgili çok fazla iddia ortaya atılan, dönem dönem MTSO  başkanlığında gözü olmadığı ve siyaset yapacağı iddia edilen Başkan Aşut'un, 
bir an önce Mersin kamuoyunca merak edilen bu duruma açıklık getirmesini bekliyoruz.
Anahtar Kelimeler : siyaset, adaylık, mersin,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku