Gündem

Saadet öğretmen, Yücel Ceylan'ı ziyaret etti

İzmir'in Menderes ilçesinde ilkokul öğrencisi 6 kız çocuğuna yapılan tacizi ortaya çıkaran ve istismarda bulunan okul müdürünün yargılanmasını sağladığı için ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından "Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü"ne layık görülen öğretmen Saadet Özkan, CHP’li İş adamı Yücel Ceylan'ı ziyaret etti.

Saadet öğretmen, Yücel Ceylan'ı ziyaret etti

25 Nisan 2017 15:06
-A

+A

 
 
 
Tüm Türkiye’nin çocuk istismarına karşı verdiği mücadele ile tanıdığı Saadet Özkan, Yücel Ceylan'ı işyerinde ziyaret etti, çocuklara yaptığı yardımdan dolayı teşekkür etti.
Ziyarette CHP Kadın Kolları MYK üyesi Nevin Zaimoğlu, milletvekili adayları Sibel Gazi Tabel, Şerife Arıcı Yıldız ve Cumhuriyet Kadınları Dernek Başkanı Muazzez Benzetsel de katıldı. Ceylan da çocukların korunmasında verdiği mücadeleden dolayı Saadet öğretmeni kutladı.
 
CEYLAN’DAN DESTEK
Saadet öğretmen, ziyarette; artık topluma duyarlı insanların bir yerlere gelmeleri gerektiğini, çocukların rehabilitesi için İzmir'de tüm belediyelerin kapısını çaldığını, fakat bütün kapıların kapandığını, bir öğretmen arkadaşının tavsiyesi üzerine Mersin'de belediye başkanı sandığı Yücel Ceylan’dan yardım istediğini anlattı. Ceylan ise, “Hocam ben belediye başkanı değilim. Ama elimden geleni yaparım çünkü benim de kızım var” dedi
 
HERKES KENDİ SAPIĞINI KORUYOR
Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Örgütü’nün olağan Pazartesi toplantısına da katılan Saadet Özkan, öğretmenlere istismarın ortaya çıkarılması konusunda bir eğitim verilmediğini belirterek, değişen sistemin çocuklara hayatı anlatan öğretmen anlayışını da değiştirdiğini söyledi. Toplumun makamlara bağlı hale geldiğini dile getiren Özkan, “Bir yere gittiğinizde etiket sahibi olmak istiyorsunuz. Hep etiket konuşuyor. Yapı içerisinde, hiç ayırmadan söylüyorum, herkes kendi sapığını koruyor. En acı tablo da bu. İlk önce değişimi nerede başlatmalıyız? Çocukları da eğitmeliyiz, kendimizi de eğitmeliyiz. Ulusal çocuk ittifakı kurmalıyız” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ONLAR ARTIK ARANMIYOR

ONLAR ARTIK ARANMIYOR

12:23 - 4 Ağustos 2017

20 ilde operasyon başlatıldı

20 ilde operasyon başlatıldı

12:06 - 4 Ağustos 2017

Ege’de 6.3’lük deprem!

Ege’de 6.3’lük deprem!

09:48 - 21 Temmuz 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku