CHP

PAKİZE GÜLER GÜVEN TAZELEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları 13. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. 3 liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Pakize Güler güven tazeledi.

PAKİZE GÜLER GÜVEN TAZELEDİ

8 Ocak 2018 16:38
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları’nda seçim heyecanı yaşandı. 13. Olağan kongrede 3 liste yarışırken mevcut başkan Pakize Güler güven tazeledi. 313 delegenin 255’inin katıldığı seçimde Pakize Güler oyların 122’sini alarak bir kez daha başkanlığa seçilirken Hülya Günel 102, Selda Uysal ise 31 oy aldı. Kendisine destek veren delegelere teşekkür eden Başkan Güler, ülkenin ekonomik, hukuk, insan hakları ve adalet konusunda zor günlerden geçtiğini  belirtip, "Ekonomideki kötü gidişten en çok kadınların etkilenmektedir. Kadınlarımız için sadece ekonomik sorunlar değil, kadın sorunları, cinsiyet ayrımcılığı, taciz, tecavüz ve şiddet de var. Bunlara karşı toplumun her alanında var olmak için mücadele ediyoruz. Bu mücadele de, biz kadınları toplumdaki herkesten daha güçlü varlıklar yapıyor. Kurtuluşumuz CHP'dir" dedi.

ALDIĞIMIZ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ

Yenişehir Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen seçimin adeta demokrasi şöleni şeklinde geçtiğini de belirten Başkan Güler, “Sadece CHP’li kadınların değil kentimizin tüm kadınlarının ayrım yapmaksızın sesi olmaya kucaklamaya SÖZ verdiğimiz bu kongremizde beni ve yeni yönetimimizi yeniden görevlendiren, kongremize emek sunan, en demokratik haklarını kullanarak aday olan tüm arkadaşlarımıza ve delegelerimize teşekkür ediyoruz." dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku