Mersin

Özyiğit: Yaşabilir çevre geleceğe bırakacağımız en önemli mirasdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, temiz ve yaşanabilir bir çevrenin geleceğe bırakılacak en önemli miras olduğunu belirtti.

Özyiğit: Yaşabilir çevre geleceğe bırakacağımız en önemli mirasdır

6 Haziran 2017 10:17
-A

+A


Özyiğit, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; Dünya, küresel ısınmayla, ilkim değişikliyle ve çevre kirliliğiyle mücadele bekliyorken, çevrenin rant kapısı haline dönüştürülmesi ve yaşam kaynaklarının hızla tüketilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti. 
Ülkemizde ve dünyada çevre felaketleri ve sorunları yaşanırken, her bireyin ve hükümetlerin bu konuya biraz daha fazla dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Özyiğit, ülkenin son 15 yılda atılan şehirleşme ve sanayileşme adımlarının  çevre için tehdit oluşturduğunu ve ülkeyi yeşil bir dünya stratejisinden uzaklaştırdığı söyledi.
 
‘ZEYTİNCİLİĞİN ÖLÜM FERMANI YASALAŞMAMALI’
 
 Geçtiğimiz hafta TBMM Sanayi Komisyonunda torba yasa ile 5 Haziran’ın daha önemli hale geldiğini vurgulayan Özyiğit,  zeytinciliğimizin ölüm fermanı olan maddelerin Genel Kurulda yasalaşmaması gerektiğini anlattı.  
5 Haziran Dünya Çevre gününde, zeytinciliğin ölüm fermanı kararına, imza atanları bir kez daha düşünmeye davet eden Özyiğit, sanayileşmek adına zeytine dokunulmamasını istedi.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku