Mersin

Özyiğit: LYS'ye girecek adaylara başarılar diledi vatandaşları gürültü yapılmaması konusunda uyardı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girecek adaylara başarılar diledi. Sınav merkezi çevrelerinde yapılacak gürültünün adayların başarısını etkileyeceğini ifade eden Özyiğit vatandaşları sınav sırasında okul çevrelerinde gürültü yapmamaları konusunda uyardı.

Özyiğit: LYS'ye girecek adaylara başarılar diledi vatandaşları gürültü yapılmaması konusunda uyardı

8 Haziran 2017 10:44
-A

+A


Özyiğit, LYS öncesi bir mesaj yayınladı. Üniversiteye girişte ikinci basamak olan LYS'nin 10-18 Haziran tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Özyiğit, 
bu sınavın üniversite öğreniminin başlangıcı olacağını bu nedenle öğrenciler ve aileleri için önemli olduğunu kaydetti.
Sınavın önemli olduğunu ancak her şeyin başlangıcı ya da sonu olmadığına dikkat çeken Özyiğit, "O nedenle sınava girerken stresten uzak, panik ve heyecan yapmadan çok rahat bir şekilde sınava girmeniz başarınızı da artıracaktır" dedi.
 
Öğrencilerin bu sınavda başarılı olmalarının hem kendileri hemde ülke için çok değerli bir kazanım olacağını ifade eden Özyiğit, "Eğitim hayatının en önemli dönemi ve tamamlayıcısı olacak olan üniversiteye ilk adımı atmak için verecekleri bu ilk sınavın heyecanını paylaşıyoruz" şeklinde konuştu. 
Sınava girecek gençlerimizin heyecanlı ve telaşlı olmalarını anlayabildiklerini ifade eden Özyiğit şöyle devam etti: "Ailelerden çocuklar üzerinde baskı oluşturacak davranışlardan ve beklentilerden uzak durmalarını, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bu sınavın hiçbir şeyin sonu olmadığını hissettirerek sınava rahat girmelerini sağlamalarını bekliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.’ sözünden hareketle laik ve bilimsel eğitimden ödün vermeden yetişecek gençlere girecekleri sınavlarda başarılar diliyoruz. Gençlerin eğitim ve öğretiminde emek veren öğretmenlerine ve fedakâr ailelerine teşekkür ediyoruz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku