CHP

ÖZYİĞİT: “OTOPARK ve TRAFİK MERSİN’İN KANAYAN YARASI”

Yaman Karadavut ile Not Defteri programının bu haftaki konuklarından biri CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit oldu. Başkan Özyiğit www.mersin.tv’ye Mersin’in genel sorunlarından bahsetti.

ÖZYİĞİT: “OTOPARK ve TRAFİK MERSİN’İN KANAYAN YARASI”

17 Kasım 2017 21:20
-A

+A

İlk olarak son günlerde mahkeme kararıyla yürütülmesi durdurulan Parkomat meselesine değinen Başkan Özyiğit şunları ifade etti, “Parkomat kentimizde uygulaması yapılan, mahkeme kararıyla yürütülmesi durdurulan bir uygulama. Trafikle beraber belirli alanlar park alanı olarak ilan edildi. İnsanların kısa sürede işlerini halledip cüzi ücretlerle işlerini hallettikleri bir uygulama. Mersinlilerin alışık olduğu bir durum. İnsanlarında vatandaşlarında son derece işine yarayan bir uygulama oldu ama mahkeme kararıyla durduruldu. Gerçekten kısa süreli makul ücretler ödüyorlardı. Otopark, trafik Mersin’in kanayan yarası. Kentin trafiği kanayan yara, park sorunu da aynı şekilde Mersin için çok ciddi sorun. İnsanlar artık şehre gitme arzusunda değiller”

Parkomat meselesinin neden mahkeme tarafından durdurulduğunu anlatan Özyiğit, “Mersin İdman Yurdu bugünlere gelmeden önce, bir önerimiz olmuştu o zamanki yönetime. Mersin’de başkan olduktan sonra kaynak yaratma noktasında Parkomat meselesinin önemini söyledik. Mersin’in planları çıktı yürütülmesi durdu. Kentte bunlar plana işlenmediği için burada bunun işletmesi MİY’e yönelik. Bir kaynak sağlanmış olurdu. Orada başlayan süreçte de MİY bir asırlık çınar şu anda maalesef eksik puandan bu hafta aldıkları galibiyetle puanımız sıfıra çıktı. Böyle bir duruma düşmüş olmasa hepimizin yüreğini burktu. Çok önemli tarihi başarıları olan bir takım. Burada çok önemli başarıları var. Bundan sonra yeni gelen yönetime başarılar diliyorum. Çok zor bir dönemde görev yüklendiler ve yukarıya doğru tırmanma durumunda bir başarı diliyorum kendilerine” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku