Mersin

ÖZGÜVEN: "Gayrimenkul alımında inşaat firmasının güvenirliği önemli”

Mersin Alyans Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özgüven, gayrimenkul alımında inşaat firmasının güvenirliğinin önemli olduğunu söyledi.

ÖZGÜVEN: "Gayrimenkul alımında inşaat firmasının güvenirliği önemli”

26 Temmuz 2017 10:12
-A

+A


“Sözleşmeleri çok iyi okuyun”
 
Gayrimenkul satan firmanın güvenirliğinin alıcı için önemli olduğunu aktaran Özgüven, günümüzde projenin lokasyonu ve kalitesiyle birlikte sosyal yaşamın tüm getirilerini projesinde yer veren markaların tercih edildiğini aktardı. Projede kullanılan malzemelerin ve en önemlisi projenin hukuksal tüm belgelerinin olmasının sonrasında oluşabilecek problemlerin önüne geçtiğini belirten Özgüven, “Yeni yapılmış sıfır binalardan daire alırken iyi düşünün. Kentsel dönüşüm kapsamında birçok bölge var. Eğer bu bölgelerden birinde yeni de olsa konut alırsanız, binanız, yasaya göre uygulama bütünlüğü açısından dönüşüm alanı içinde kalıyorsa, binanız yıkılabilir. Kentsel dönüşüm alanları belirlendikçe belediyelerden bu bölgeleri öğrenebilirsiniz.
Ayrıca satın alacağınız konutun konumu oldukça önemli. Bir projenin yaşam alanlarına yakınlığı önemlidir. Bu ve buna benzer detayların önceliklerinizin liste haline getirerek araştırmanıza yön verebilirsiniz. Ve en önemlisi projelere ait sözleşmeyi dikkatle okuyun. Sözleşmede anlamadığınızı düşündüğünüz bir madde varsa mutlaka bir hukuk danışmanına başvurun” dedi.
 
“Önce insan” prensiyle bütün projelerimizin altına imza atıyoruz”
 
Bu farkındalıkla bütün projelerin altına imza attığını söyleyen Özgüven, “Sattığımız her ev bizim için bir dosttur inancı ile yolumuza devam etmekteyiz. Samimiyet ve dürüstlük şirket misyonumuzun en önemli ilkeleri arasında. Bu nedenle komşuluğa çok inanıyoruz ve projelerimizi bu bakış açısıyla yoğuruyoruz. Projelerimizde eski mahalle kültürümüzü tekrar hayata geçirerek sitelerde oturan insanları kültürümüze ve adetlerimize uygun etkinlikler düzenleyerek bir araya getirmeyi amaçlıyoruz”
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku