Mersin

Özgecanlar Derneğinde Yeni Projeler

Özgecanlar Derneği Başkanı Hediye Koçoğlu Dalgıç, Derneğin Onursal Başkanı olan ve Başkan Yardımcısı Kunter Kurt, dernek çalışmaları ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Dernek Başkanı Hediye Koçoğlu Dalgıç kurmayı planladıkları kadın Köyü, Özgecan'ın hayatını anlatan sinema filmi ve rehabilitasyon merkezi hakkında bilgi verdi.

Özgecanlar Derneğinde Yeni Projeler

6 Mayıs 2017 12:23
-A

+Aİş Kadını ve Özgecanlar Derneği’nin Başkanı Hediye Koçoğlu Dalgıç, ilerleyen zamanlarda sürpriz projelerin planlamasının olduğunu belirtti. Dalgıç “Büyük projelere imza atacağız fakat şu an detaylı bilgi vermem doğru olmaz. İlgili yerlerle görüşmeler devam ediyor ve yoğun bir istek görülüyor. Bu kuruluş altında hizmet vermek ve daha güzel projelere imza atmak için arkadaşlarımız burada elinden gelenin daha iyisini yapıyor. Herkesin yaşadığı şehre borcu olduğunu düşünüyoruz ve katılım için aynı zamanda herkesi bekliyoruz” dedi.
 
İLETİŞİM AİLEDE ÇÖZÜLMELİ
Derneğin Başkan Yardımcısı Kunter Kurt ise, özellikle kadına şiddeti engellemek adına atılması gereken adımları vurguladı ve şunları söyledi:
 “Kadınla erkek arasındaki iletişimi, aile bazında çözdüğümüz ve çocuk bunu bu önlemden dolayı görmediği taktirde, şiddetle hiç tanışmamış oluyor ve büyüdüğü zaman bu erken alınan önlem sayesinde uygulamıyor. Bu gibi şeyleri göz ardı etmezsek, çok büyük bir adım atmış oluruz. Tabi bu noktada hepimizin destek vermesi en önemli unsur olacaktır.” diye ifade etti.
 
YASA ŞART
Derneğin Onursal Başkanı Mehmet Arslan da eğitimin önemine dikkat çekerken, siyasette şu an tartışma noktası olan idam yasasına karşı olduğunu dile getirdi. Arslan, kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için yegane şartın yaptırımı olan yasaların meclisten geçmesi olduğunu vurguladı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku