Ak Parti

Özcan Can'dan fetih kutlaması

Beyler Grup Yönetim Kurulu Başkanı, Mersin Kahve Diyarı İşletmecisi ve Mersin Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Can, bir devri açıp diğerini açan İstanbul'un Fethinin 564. yıl dönümünü kutladı.

Özcan Can'dan fetih kutlaması

30 Mayıs 2017 00:08
-A

+A

Beyler Grup Yönetim Kurulu Başkanı, Mersin Kahve Diyarı İşletmecisi ve 
Mersin Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Can, bir devri açıp diğerini açan İstanbul'un Fethinin 564. yıl dönümünü kutladı.
Can, yayınladığı mesajda; 564 yıl önce gerçekleşen İstanbul'un fethi ile bıyıkları henüz yeni terlemiş genç ama 'Ya ben İstanbul'u alırım ya İstanbul beni' diyen Fatih Sultan Mehmet ve onun inanmış askerlerinin karşısında hiç gücün dayanamayacağını gösterdiğini kaydetti. Bu fetih ile Sultan Fatih'in Peygamberimizin (sav)  'İstanbul elbet  fethedilecektir. Onu fethedecek kumandan ne güzel bir kumandan ve onun ordusu ne güzel bir ordudur" şeklindeki Hadis-i Şerifi'ne mazhar  olduğunu vurgulayan Can şöyle devam etti: "Çağ kapatıp çağ açan büyük fethin yıl dönümünü kutlamak güzel bir gurur. Bu vesile ile başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere fetihte yer almış ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku