Mersin

Özcan Can: Cumhurbaşkanımız ülkemizin gücüne güç katıyor

Mersin Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Can, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin başına geçmesinin ülkenin gücüne güç kattığını söyledi.

Özcan Can: Cumhurbaşkanımız ülkemizin gücüne güç katıyor

24 Mayıs 2017 11:50
-A

+A

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin başına geçtiği 3. Büyük Olağanüstü Kongreyi değerlendiren Can, Türkiye'nin artık yeni bir atılım dönemine girdiğini kaydetti.
Kongrede demokrasi, değişim ve reform ilkelerinin öne çıktığını 
vurgulayan Can, kurucu lider Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oylama sonucunda yeniden partinin Genel Başkanı olduğunu kaydetti. 
2023 hedefindeki Yeni Türkiye emin adımlarla yoluna devam ettiğini vurgulayan Can,  "Erdoğan Türkiye'ye yeni bir heyecan getirecek" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisiyle gönül bağını hiçbir zaman koparmadığını anlatan Can şöyle devam etti: "Hukuki ve fiili anlamda partisiyle olan bağının yeniden kurulmasının getirdiği bir heyecan var. Türkiye'nin geleceğine dönük daha umutla baktığımız bir dönemdeyiz. Çok önemli bir reformu başarmış bir ülke olarak ekonomi başta olmak üzere, demokraside ve bir çok alanda yeni bir takım atılımlar olacak."
 
'PARTİLER ORTAK AKLIN OLDUĞU MEKANLARDIR'
Cumhurbaşkanı'nın partili olmasının bir sakıncası olmayacağını ifade eden Can, "Demokratik düzende partiler, ortak aklın, istişarenin olduğu mekanlardır. Partiler milletle devlet arasında köprüdür. Dolayısıyla partili olmak aslında ortak akla daha fazla yaslanmak, daha fazla istişare, daha fazla ekip çalışması anlamına geliyor. Cumhurbaşkanlığı demek artık yeni sistemde hükümet demek, icraat demek, İşte bunların yapılabilmesinde de partiyle cumhurbaşkanlığın buluşması son derece anlamlı."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku