Mersin

Özcan Can, 19 Mayıs'ı kutladı

Özcan Can, 19 Mayıs'ı kutladı

19 Mayıs 2017 13:08
-A

+A

 
Mersin Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Üyesi ve Kahve Diyarı İşletmecisi Özcan Can, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.
 
Can, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da
Samsun'a çıkmasıyla bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başladığını kaydetti.
19 Mayıs'ın tarihin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Can, "Bu olay ile Milli Mücadelesi fiilen başlamıştır. Bu tarihten sonraki süreç, dünyada eşi ve benzeri görülmemiş destansı bir bağımsızlık mücadelesi şeklinde geçmiş ve özgürlükle taçlanan bir zaferle sonuçlanmıştır" dedi.
Bu tarihin, Türk milletinin, kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olduğunu söyleyen Can şöyle devam etti:  "Bu önemli gün gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. Çünkü bir ülkenin gençliği geleceğidir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz geleceğimizin teminatı, umudumuz olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bu vesile ile milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlar şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum"
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku