Mersin

Özcan Can: “Ak Parti hiç kimsenin oyuncağı değil”

AK Parti İl Yenişehir İlçe Yöneticisi Özcan Can, il ve ilçe teşkilatları kongreleri öncesinde sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialara, “Hiç kimse karşılıklı hesaplaşmalarına AK Partiyi alet edemez. Ne partilileri ne de vatandaşı küstüremez. Bu parti hiç kimsenin oyuncağı değil, herkes yerini, haddini bilecek” sözleriyle tepki gösterdi.

Özcan Can: “Ak Parti hiç kimsenin oyuncağı değil”

28 Ağustos 2017 15:07
-A

+A

 
 
AK Parti Yenişehir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Can, Mersin gündemini Akdeniz Medya'ya bağlı mersinsiyaset.net haber merkezimize değerlendirdi. Özcan Can, parti içerisinde yapılan eleştirileri haksız bulduğunu dile getirdi.
Söz konusu eleştirilerin altında başka hesapların yattığına işaret eden Özcan Can, şunları söyledi:
"İl ve İlçe Başkanlıklarımıza çamur atan, iftiraları ile karalamaya çalışan, kongre öncesi birlik beraberliğimizi bozmaya ve fitne çıkarmaya çalışan ‘partilimiz’ gibi gözüken trollere ve partilimiz geçinen haddini bilmezlere her zaman olduğu gibi prim vermeyecek, tek vücut olarak dimdik yolumuza devam edeceğiz. Partimiz 15 yıldan beri İl ve İlçe Başkanlıklarının değişikliklerini yapmıyor muydu? Partimiz,15 yıldan beri sürekli yenilenen, sürekli değişen bir parti değil miydi? Her zaman yenilenen ve yeniden doğumunu gerçekleştiren genç bir partiyiz. Bu yüzden zaten 15 yıldan beri bu millet her seferinde bizi onaylıyor ve 15 yılın sonunda bu milletin gözünün içine bakarak konuşabiliyoruz. Ak Parti’nin şahsi meselelerini basının önünde ve sosyal medya üzerinden konuşmamamız gerektiğini düşüyorum. Partimizi eleştirenlerle bizim işimizi olamaz. Partimize zarar verenlerin çoğunu tanıyoruz. Şu anda partimizin içerisinde herhangi bir konumu olmadığı halde AK Parti'ye fatura kesmeye kalkmak kimsenin haddi değil. Önce bunlar kendi işleriyle uğraşsınlar. Ak Parti'yi eleştirmek kimsenin haddi değildir."
 
KİMSE İL VE İLÇE BAŞKANLARIMIZ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASIN
 
Özcan Can, "Genel Merkezimizin atadığı il ve ilçe başkanlarımıza, milletin seçtiği vekile hakaret etmekten geri durmayan, çapsız trollere bugün ses çıkarmayanlar, yarın ülkeyi yerle bir etme potansiyeline sahip bu iğrenç dili pasif bir şekilde desteklediklerini unutmamalı. Bu dile karşı çıkmak için, sessiz iyilerin artık seslerini çıkartmaları gerekiyor” dedi.
Herkesin kongrelerde aday olabileceğini anımsatan Can, şöyle devam etti:
“Fikirler hürdür ama partimize zarar getiren fikirlerin sahibi bizden değildir. Amaç il ve ilçe seçimleri üzerinden partimizi zafiyete uğratmaktır.
Bu gemi batarsa hepimizin batacağını bu yazıları yazanların bilmemesi gerekiyor. Ya da bile bile bu gemiyi batırmaya çalışıyorlar. Siyaseten fikir ayrılıklarımız olabilir. Bakış ayrılıklarımız olabilir.”
 
BERABERLİĞİMİZİ GÖZETMEMİZ GEREKİYOR
Özcan Can, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genel açıklamasıyla metal yorgunluğuna da değindi. Mersin İl ve İlçe teşkilatında metal yorgunluğu olduğuna yönelik iddialara da cevap veren Özcan Can, "Mersin'de metal yorgunluğu olduğuna katılmıyorum. Metal yorgunluğunu kıssası nedir? Yani İl Başkanımız ve ilçe başkanlarımız telefonlara mı çıkmıyor? Etkinlikler mi yapmıyor? Yatırımları mı takip etmiyor? İl ve ilçe teşkilatları arasında sorun mu var? Genel merkezle Mersin arasında sorun mu var? Bunların hiçbir tanesiyle böyle bir sıkıntı yaşanmadığı için İl ve ilçe teşkilatında metal yorgunluğu var şeklindeki iddiaları kabul edilemez” diye konuştu.
AK Parti’nin bir ‘dava partisi’ olduğunun altını çizen Özcan Can, “Partimiz üzerinde kimsenin kişisel hegemonya kurmasına asla izin verilmemeli ve vermeyeceğiz. Bulunduğumuz coğrafyada dünyada, ülkemizde iç ve dış düşmanların hareketli olduğu günümüzde Cumhurbaşkanımız bu kadar sorunla uğraşırken bizler ona yardım olmamız gerekiyor” dedi.
 
KOLTUKLAR GEÇİCİ
 
2019 yılındaki seçimlere gitme arifesinde olduğumuz şu günlerde Mersin ve ilçelerinde teşkilatların sıkı disiplin altına alınması gerektiğinin altını çizen Ak Parti Yenişehir İlçe Yöneticisi Özcan Can, “Teşkilatların başındaki ilçe başkanlarının koltukları geçicidir. Kalıcı değildir. Amaç partimizi bölgemizde hak ettiğimiz yere getirmek olmalıdır. Şahsım ve yönetim kurulu olarak yaklaşık 2 aydan beri sosyal medyada yapılan eleştirileri çok sıkı takip ediyorum ve hayrete düşüyorum. Ancak bunun karşılığında hiçbir kimseye bir kırgınlığım ve sorunum yoktur. Olmamalıdır. Ancak bir bardak suda fırtına kopararak eleştiri boyutlarının haddini aşmış olması ister istemez bizleri de üzmektedir” ifadelerini kullandı.
Özcan Can şöyle konuştu:
"Kendi içimizde de birileri yazıyor çiziyor. Bu teşkilatlar 81 vilayette olduğu gibi Mersin ve 13 ilçesinde de ilçe başkanlarından il başkanıyla beraber, il ve ilçe gençlik kolları, kadın kolları, meclis üyeleri, mahalle temsilcileri, sandıktaki görevlisi bütün arkadaşlar o gün bu Cumhuriyet Meydanında FETÖ'ye karşı çok iyi bir ders vermiştir."
 
İL BAŞKANIMIZ KOLTUĞUNDA
Can, "Mersin'de oluşan güven ortamını her fırsatta baltalayan, partinin kayıtlı üyeleri varsa vede sosyal medya üzerinden vekil ve il-ilçe eleştirenlerin artık hadlerini bilmeleri, kendilerine çeki-düzen vermeleri, milletin partisi Ak Parti'ye ve büyüklerine ayak uydurmaları, beceremiyorlarsa bu milletin sırtında yük olmamaları gerektiği, gerekiyorsa da üyeliklerden istifa etmeleri gerektiğini düşünüyorum.
Mersin'in 15 yıllık Ak Parti iktidarından çok güzel hizmetler aldığı, bu güzel hizmetlere vesile olanların hayırla anılacak, kendi menfaati için çalışanlar ise, siyasi çöplükte yerlerini alacaktır.
Sosyal Medya üzerinden laf cambazlığı yaparak partimize zarar vererek uzatmanın anlamı yok, tek gerçek var, o da İl Başkanımız koltuğunda oturuyor ve partimin il ve ilçe başkanlarına laf söyletmem. Sonuçta bir gün bırakılacak makamlar için bütün bunlar değer mi?" şeklinde tepkisini dile getirdi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku