Mersin

ÖYKÜLER, MERSİN’İN KURTULUŞU’NU ANLATACAK

Toroslar Belediyesi, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlamaları kapsamında ‘3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu’ konulu Öykü Yarışması düzenliyor.

ÖYKÜLER, MERSİN’İN KURTULUŞU’NU ANLATACAK

4 Kasım 2017 09:01
-A

+A

Her yıl geleneksel olarak 3 Ocak Zafer Yürüyüşü, Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası, ata sporumuz Cirit Gösterisi ve şiir yarışması ile kutlamalara ayrı bir renk katan Toroslar Belediyesi, bu yıl ilk defa düzenlenecek öykü yarışması ile de etkinlikleri taçlandıracak.
Mersin Yazarlar Derneği’nin (MEYAD) işbirliğinde yapılacak yarışmaya, 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; milli, manevi ve kültürel değerleri kaybetmemek adına bu etkinliklere önem verdiklerini belirterek, amaçlarının tarih şuurunu genç nesillere aşılamak olduğunu söyledi. 3 Ocak günü’nün de kentimiz için bu anlamda önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tuna; “3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlamaları kapsamında hazırladığımız ‘3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu’ konulu Öykü Yarışması ile amacımız; güzel kentimiz Mersin’in kolay kurtulmadığını ve kolay kurulmadığını çocuklarımıza ve gençlerimize aktarabilmek ve tarih şuurunu unutturmamaktır” dedi.
Ödül olarak; birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye de çeyrek altın verilecek olan yarışmaya katılmak isteyenler öykülerini; 15 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Mersin Yazarlar Derneği’ne (MEYAD) ulaştırabilirler ve yarışma ile ilgili detaylı bilgiye www.toroslar-bld.gov.tr ve www.mersinyazarlardernegi.org adreslerinden de ulaşabilirler.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku