Mersin

MTSO Başkanı Aşut, aday olmayacak

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda Eylül ayında yapılacak oda seçimlerinde yeniden aday olmayacağını açıklayan Şerafettin Aşut, basın toplantısında bir kez daha aday olmayacağını kesin bir dille yineledi. Aşut, “Ben yokum” dedi.

MTSO Başkanı Aşut, aday olmayacak

7 Eylül 2017 14:13
-A

+A

 
“Ben yokum”
 
 
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, düzenlediği Eylül ayı basın toplantısında yeni dönem oda seçimlerinde aday olmayacağını söyledi.
Daha önce aday olmayacağını açıklayan Aşut, gazetecilerin sorusu üzerine bir kez daha aday olmayacağını yineleyerek, şunları söyledi:
“Ben o kararımda netim. Ne diyorsam odur. Varsam varım, yoksam yokum. O koltuğa oturacak kişide, benim eksikliklerim ve yaptığım yanlışlıklar olmamalı.
Önümüzdeki dönemde 91 tane koltuğumuz var, 91 arkadaşım, sektörlerin kanaat önderleri gelip oraya oturacak. Bu 91’in tamamı o koltuklara layık. Ama eğer Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Ahmet Uyar’dan aldığı bayrağı, o takım ruhunu Hamit Hayfavi’ye vermişse Mersin olarak, Hayfavi bunu Kadri Şaman’a verdiyse, Şaman o bayrağı bana verdiyse ve benim arkamda da Mersin halkı olduysa, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası üye sayısı olarak Türkiye’nin ilk 6 ticaret ve sanayi odası içinde bulunuyorsa, çevirdiği ciro olarak ilk 4’ün içindeyse MTSO o şekilde yönetilmeli. Mersin’in vizyonu ve bakış açısını hazmedecek arkadaşlarım mutlaka vardır, olacaktır ve onlardan biri meclis tarafından uygun görülüp yönetim kurulu başkanı olarak seçilecektir.
Benim arkadaşlarımdan herhangi birinin yaptığı en ufak bir hata onun 657 ile yargılanmasını gerektiriyor. Ben de aynı şekilde 657 sayılı kanunla yargılanıyorum. Bu çerçeveden baktığımız zaman burası Ahmet’in, Mehmet’in, Hasan’ın, Hüseyin’in ya da şu grubun, bu grubun mantığına göre yönetilemez, yönetilmemeli. Yönetildiği zaman karşısına kanunlar mutlaka çıkacaktır.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku