Mersin

MHP tüzük kurultayı kararı bugün açıklanıyor

MHP'de seçimli olağanüstü kurultayın önünü açan tüzük kurultayı ile ilgili nihai karar merakla bekleniyor. Kararla birlikte Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan gibi MHP'den ihraç edilen isimlerin siyasi gelecekleri de şekillenecek.

MHP tüzük kurultayı kararı bugün açıklanıyor

20 Haziran 2017 10:20
-A

+A


MHP geçtiğimiz yıl 19 Haziran günü kurultaya gitmiş; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan, Bahçeli’nin karşısına rakip olarak çıkmıştı. Ancak söz konusu kurultay Bahçeli yönetiminin girişimiyle mahkemeye taşınmış ve aradan geçen sürede yılan hikayesine dönmüştü. İşte bugün tartışmalı kurultay ile ilgili karar verecek. Mahkeme; tüzük kurultayının yürütmeyi durdurmasına yönelik talepleri değerlendirecek ve nihai kararını verecek.

AKŞENER PARTİ KURABİLİR

Meral Akşener önceki gün yaptığı açıklamada “19 Haziran 2016 kurultayın yapıldığı gün. Bugün bir yıl oldu. AKP iki kongre yaptı. Yarın (bugün) mahkememiz var. Adalet nerede göreceğiz” demişti. Meral Akşener ve diğer isimlerin bugün verilecek karara göre siyasi kariyerini yeniden şekillendirmesi bekleniyor. Kulislerde Akşener’in parti kurabileceği en çok konuşulanlar arasında.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku