Mersin

Mezitli Halk Eğitim Merkezi halı sahada resim sergisi açtı

Mezitli Halk Eğitim Merkezi tarafından halı sahada resim sergisi açıldı.

Mezitli Halk Eğitim Merkezi halı sahada resim sergisi açtı

27 Mayıs 2017 09:55
-A

+A

 
Down Kafe'ye ait halı sahadaki resim sergisinin açılışına Mezitli Kaymakamı Emin Sait Karahaliloğlu, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Turna ve kurs öğretmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Turna, 
Mezitli Halk Eğitim Merkezi olarak 2016-2017 eğitim öğretim yılında çeşitli yerlerde açılan resim kurslarının sergisini bu sene almış oldukları bir kararla toplu halde merkezi bir yerde yapma kararı aldıklarını belirtti. Biraz da farkındalık olsun diye Down Kafe'nin halı sahasını seçtiklerini anlatan Turna, "Maliyetimiz sıfır, serginin bütün konseptini öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimiz yaptı. Belediye'de yer temin etti" dedi.

 
'MEZİTLİ HALKI İLE SİNERJİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK'
Mezitli Halk Eğitim Merkezi olarak Mezitli halkı ile bir sinerji oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Turna şöyle devam etti:
"Mezitli tarihinde 2 noktada, halkın olduğu yerde, 2 tane beden eğitim öğretmeni görevlendirerek sahilde spor projesini başlattık. Şimdi de burada halkın olduğu yerde resim sergisin halka arz ediyoruz."

 
Turna, sergide; Mezitli Halk Eğitim Merkezi olarak 9 noktada açtıkları kursa katılan 200 kursiyerin yaklaşık 300 eserinin yer aldığını kaydetti.    
Konuşmanın ardından Kaymakam Karahaliloğlu, Başkan Tarhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıç ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turna açılışını gerçekleştirdikleri sergiyi gezdi. Sergiye vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku