Mersin

MEZİTLİ BELEDİYESİ'NDE "ALLAH'A" KÜFÜR KAVGASI

Mezitli Belediyesi Mali Hizmetler Başkan Yardımcısı Ertan Güner, bugün sabah saatlerine doğru Mezitli Belediyesi'nde Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın makam odasında Fuat Kalkan tarafından dövüldüğünü ve saldırıya uğradığını iddia etmişti. Akdeniz Medya olarak olayın muhattabı Fuat Kalkan ile görüştük ve bu çirkin iddianın aslını öğrendik. Kalkan, 'Allah'ıma küfür etti.

MEZİTLİ BELEDİYESİ'NDE "ALLAH'A" KÜFÜR KAVGASI

12 Temmuz 2017 12:39
-A

+A


Bu küfüre karşılıksız kalamazdım' dedi.
 
Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Fuat Kalkan, Güner’le arasında geçen olayda tek taraflı şiddet uygulamadığını ve bahsedildiği kadar şiddet olmadığını söyledi. Kalkan, ‘Orada odaya kayıtlı pazarcı esnaflarımız var. Pazarın düzenlemesi, belediye meclis üyeleri rant peşindeler. Mezitli Belediyesi orada olan esnafı çıkartıyor, dışarıdan esnaf getirmeye çalışıyor. Bizde bir protokol hazırladık ve dedikki, ‘Belediyenin yapacağı tüm çalışmalarda mesleki oda, mersin pazarcılar esnaf odasıyla birlikte hareket edecek. İleride sıkıntı çıkmasın, esnaf mağdur olmasın, kimse dışarıda kalmasın. Ekmeğini rızkını o pazardan kazanan insanlar mağdur olmasın’ Bunlar kayıtlı esnaflarımız. 2 gündür gidip geliyoruz Ertan Bey bize hiç bir şekilde randevu vermiyor, bizimle görüşmüyor. Pazarların yetkisi çek idaresi dağılımında Ertan Bey sorumlu. Ertan Bey keyfine göre bize randevu vermiyor’ dedi.
 
Ertan Güner’e ortada bir oda ve kuruluş olduğunu, iyisiyle kötüsüyle bir olmaları gerektiğini söyleyen Kalkan, ‘Ben bugün tek başıma gittim kendisi makamında değil yukarıda bir oda da duruyordu. 25 dakika kadar güzel güzel konuştuk. Ertan Bey vatandaşı mağdur etmeyin dedim. Daha sonra bana biz yaparız ederiz siz kimsiniz gibi cümleler söyledi. Ben sinirlenince hafif bir şekilde masaya dokundum. Elinde bir kalem vardı masaya fırlattı ve ayağa kalkıp bana ağıza alınmayacak küfürler söyledi. Sonra tartıştık, bayanlar koştu geldi ayırdı. O bana bir yumruk ben ona bir yumruk attım. Bahsettiği kadar şiddet uygulamadım. O bana ne yaptıysa aynısını bende yaptım. Ben oraya Oda Başkanı sıfatıyla esnafımın hakkını korumak için gittim. Bana kimse hakaret veyahut küfür edemez. Kim kime küfür etse o kişi etkilenir. Ettiği küfür hafif şeyler de değildi. Esnafımın sıkıntılarını dile getirmek için  ben belediyeyle görüşmeyeceğimde kiminle görüşeceğim? Bana siz kimsiniz sizinle işimiz olmaz gibi çok cümle kullandı. 2 gün randevu vermedi. Biz yine bunları yuttuk sakin olmaya çalıştık. Ama küfür hakaret olunca işler değişti. Esnafımın sıkıntısı var, çözüm üretemiyoruz kendisine danışmaya gidiyorum, bana kalkıp küfürler ediyor. Ben cani bir insan değilim. 10 yıldır Mezitli Belediyesiyle çalışıyorum ve en ufak sıkıntım olmadı’ diye konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku