Mersin

MEZARLIK DUVARLARI YENİLENİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından mezarlıkların estetik ve güvenli bir görüntüye kavuşması amacıyla çalışmalar başlatıldı. Mezarlıkların, vatandaşların dışarıdan rahatça görebileceği bir yapıya kavuşması amacıyla başlatılan projenin ilk ayağı Akbelen Mezarlığı oldu.

MEZARLIK DUVARLARI YENİLENİYOR

4 Kasım 2017 09:13
-A

+A

İnsan odaklı ve özverili çalışmalar gerçekleştirerek, halkın takdirini kazanan Mersin Büyükşehir Belediyesi, insanlar için manevi değeri büyük olan mezarlıklar konusunda yaptığı çalışmalar ile halkın takdirini toplamaya devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatı ile vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını gönül rahatlığıyla ziyaret edebilmeleri, mezarlıkların adeta hapishaneyi andıran dış görünüşünün yerine daha estetik bir görüntüye kavuşması amacıyla harekete geçen ekipler, duvarları kısım kısım yıkarak, yerine daha güvenli ve estetik duvarlar yapmaya başladı. Güneykent, Akkent ve Çavuşlu mezarlıklarının yanı sıra Mezitli Mezarlığı’nda da eş zamanlı olarak yürütülen çalışmalar ile Mersin’in büyük mezarlıkları yeni bir görüntüye kavuşacak.

Akbelen Mezarlığı’nda başlatılan çalışmalar kapsamında mezarlığın etrafını çevreleyen 2 bin 441 metrelik eski duvarlar yıkılarak, yerine bir metresini taş kaplamanın bir metresini de ferforjelerin oluşturduğu iki metrelik bir çevreleme sistemi yapılacak. Mersin genelinde ihtiyaç duyulan mezarlıklarda devam ettirilecek olan çalışmalar kapsamında mezarlıklardaki ışıklandırmalar artırılarak daha aydınlık, estetik ve modern bir ortam oluşturulacak.
Anahtar Kelimeler : mersin, mezarlık, mersinsiyaset,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku