Mersin

MESKİ YAĞMURSUYU ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, İl genelinde yağmur sularının neden olduğu birikinti ve su taşkınlarını ortadan kaldırmak için yağmursuyu hatttı döşeme çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ediyor.

MESKİ YAĞMURSUYU ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

1 Kasım 2017 14:37
-A

+A

Akdeniz İlçesi Çilek Mahallesinde bulunan Tırmıl Sanayi Sitesine yağışlı havalarda yüksek rakımlı alanlardan gelen yağmur sularını engellemek amacıyla Civanyaylağı Mahallesinde 2x2x1 metre ebatlarında prefabrik kutu menfez çalışması gerçekleştiriyor.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; "Yapılan yağmursuyu çalışması ile Tırmıl Sanayi Sitesi’ne dağlık alandan gelen yağmur sularının önüne geçilmiş ve su baskınları riski en aza indirilmiş olacaktır. Kış aylarında özellikle yağmur sularını tahliye etmede kolaylık sağlamak ve oluşabilecek su birikintilerinin önüne geçilmesi planlanmaktadır. Mersin genelinde ihtiyaç duyulan her noktada yağmursuyu hattı projesini hayata geçireceğiz. Su birikintilerinden kaynaklı sorunlar için kapsamlı çalışmalara devam etmekteyiz. " denildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku