Mersin

MESKİ'NİN ÇALIŞMALARI SİLİFKE'DE HIZ KESMİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Silifke ilçesi Narlıkuyu Mahallesi’nde yetersiz gelen içmesuyu miktarının artırmak için mahalleye yeni içme suyu isale hattı döşedi.

MESKİ'NİN ÇALIŞMALARI SİLİFKE'DE HIZ KESMİYOR

16 Aralık 2017 14:29
-A

+A

MESKİ Genel Müdürlüğü, Silifke ilçesinde içme suyu hat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlçenin birçok mahallesinde içme suyu hat yenileme çalışmalarını sürdüren MESKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalar kapsamında Silifke ilçesi Narlıkuyu Mahallesi’nde yeni içme suyu isale hattı çalışması gerçekleştirdi. Narlıkuyu Mahallesi’nde içmesuyu yetersizliği nedeniyle yaşanan sorununu ortadan kaldırmak için MESKİ tarafından yapılan incelemeler sonucunda, Mevcut içmesuyu sondaj kuyusu yanından yeni bir sondaj kuyusu açılarak 200 milimetre çapında 1250 metre çelik boru isale hattı çekilerek mahallenin içmesuyu miktarını 30 lt/sn artırılarak içmesuyu sorunu çözüme kavuşturuldu.

Silifke İlçesi Narlıkuyu Mahalle Muhtarı Selahattin Uysal Mahallesi’nde yapılan yeni içme suyu isale hattı çalışmaları ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz teşekkür ederken: “Yaz aylarının kurak geçmesi ve su kaynaklarının yetersizliği nedeniyle Narlıkuyu Mahallesi’nde su sıkıntısı yaşanıyordu. MESKİ tarafından yapılan incelemeler sonucunda Mahallemizin içmesuyu sorunun ortadan kaldırmak için Mevcut içmesuyu sondaj kuyusunun yanında yeni bir sondaj kuyusu açılarak yeni içmesuyu isale hattı çekilerek içmesuyu miktarının artırılması ile su kesintisinin önüne geçildi. vatandaşların uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri içme suyu hatları hizmetimize sunuldu. Elektrik kesintilerinden etkilenmemek için Jeneratör konularak tesisimizin kesintisiz içmesuyu verilmesi sağlandı. Hizmetlerinden dolayı başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ Yetkililerine teşekkür ederim ” dedi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku