Mersin

MESKİ IZGARA VE KANAL TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde kanalizasyon şebeke, yağmur suyu şebeke ve yağmur suyu ızgara gider temizliği çalışmalarına hız verdi.

MESKİ IZGARA VE KANAL TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

23 Ekim 2017 17:16
-A

+A

MESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri kanalizasyon şebeke, yağmur suyu şebeke hatlarını özel arıtma sistemli kombine kanal temizleme aracı ile temizlerken, tıkalı olan noktaları tespit ederek sorunu ortadan kaldırıyor. Kış aylarında vatandaşların sıkıntı yaşamaması, yağışlı havalarda su birikintileri oluşmaması adına çalışmalara devam eden MESKİ ekipleri, yağmur suyu ızgaralarının temizliğini titizlikle yürütüyor. Tıkalı noktalar da belirlenirken, kanal temizliğinde özel olarak kullanılan kombine araçlarıyla alt yapı sistemlerinin temizliği sağlanıyor. Mahalle bazında yapılan taramalarda belirlenen noktalarda çalışmalar sürüyor. Izgara temizleme çalışmaları Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde devam ederken, vatandaşlardan gelen şikâyet ve istekler değerlendirmeye alınarak çalışmalara yön veriliyor.

2017 yılının ilk dokuz ayında, tüm ilçelerde 63 bin 549 metre kanalizasyon hattı döşemesi, 5 bin 535 adet muayene baca kapağı değişimi, 27 bin708 adet muayene baca temizliği, 65 adet terfi istasyonunda bakım onarım hizmeti yapılırken 8 bin 070 adet yağmur suyu ızgara temizliği çalışması yapıldı. MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Yağışlı havalarda İnsan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için cadde ve sokaklarda bulunan yağmur suyu ızgaralarına çöp (süprüntü malzeme, pet şişe, sigara paketleri vb. atıklar) atmamaları, temizliği konusunda

Mersin'in her noktasından haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren "Alo 185" veya "444 8 185" numaralı hatlara bilgi vermeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımızdan kanalizasyon şebekesi, yağmur suyu ızgaralarını kirletmemeleri ve kanalizasyon şebekesinin sağlıklı çalışması içinde vatandaşlarımızın kanalizasyon şebekesinde tıkanmalara sebebiyet verebilecek olan bez, kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı vb. katı atıkların kanalizasyon şebekesine deşarj edilmemesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.” denildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku