Mersin

MESKİ, ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ DENETİMİNİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen denetim başarılı geçti. MESKİ Genel Müdürlüğü TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi tetkikini 23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında başarı ile tamamlamıştır.

MESKİ, ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ DENETİMİNİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRDİ

1 Kasım 2017 13:54
-A

+A

Sürdürülebilir kalkınma, şeffaflık ve hesap verebilirlik için sosyal beklentiler, artarak sıkışan mevzuat, kirlilikten kaynaklanan çevre üzerinde artan baskı, kaynakların verimsiz kullanımı, uygunsuz atık yönetimi, iklim değişikliği, ekosistemin değersizleşmesi ve biyo çeşitliliğinin kaydedilmesi ile ağır artmıştır. Bu durumda kuruluşları, sürdürülebilirliğin çevre boyutlarına katkı sağlamak amacıyla Çevre Yönetim Sistemlerini uygulamak suretiyle çevre yönetiminde sistematik bir yaklaşım benimsemeye itmiştir.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Yaşam döngüsü bakış açısı ile daha da ileri taşımış olacak ve Çevre Yönetim Sistemimiz, diğer iş süreçleriyle ve strateji ile bütünleştirilecektir. Bu yeni bütünsel yaklaşımın daha iyi bir çevre performansı, kaynak ve maliyet tasarrufu sağlamak için yeni fırsatlar oluşturacağına inanıyoruz. ISO 14001:2015 ile ayrıca sistemimiz tüm iş süreçlerimiz ile bütünleşeceğinden, kuruluşumuzun çevre yönetimi ile stratejik yönü arasındaki bağda güçlenmiş olacaktır” denildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku