Mersin

Mersin’de Sanayiciler Akkuyu Projesine hazırlanıyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na (MTSO) bağlı olarak faaliyet gösteren sanayiciler, dünya genelindeki farklı sektörlerden daha fazla pay alabilme adına URGE Kümeleme Projesi başlatacak.

Mersin’de Sanayiciler Akkuyu Projesine hazırlanıyor

21 Nisan 2017 17:42
-A

+A


MTSO Başkanı Aşut, “ Bu kümelenme ile ekmeğimizi paylaşmayacağız. Birlikte hareket ederek pazarımızı genişletip ekmeğimizi büyüteceğiz. Toplu hareket edip güçlerimizi birleştirirsek rekabet gücümüzü arttırırız.” dedi. 
 
Akkuyu’ya ilgi çekti
 
Mersin’de yapılan farklı bir projeyi de hatırlatarak “Ülkemizin yıllardır gündeminde yer alan nükleer güç santrali kurma ideali, Rusya Federasyonu ile imzalanan Akkuyu Nükleer Güç Santrali kurulum anlaşması ile başladı. Sınırlarımızda yer alan bu santralin yaratacağı ekonomik ve sosyo-ekonomik gelişmeleri iş dünyası olarak yakından takip ederek yaratacağı yeni iş olanaklarından da maksimum faydalanmalıyız. Hatta Akkuyu’da kurulacak nükleer güç santralinin inşasında Mersinli firmalarımızın yer alması, mühendislerimizin istihdam edilmesi ve iş camiası tarafından gerekli olan ekipmanların temini sağlanmalı. Bunun için de firmalarımızın uluslararası nükleer endüstri camiası olarak bu günden yarına bölgemizde gelişecek olan Nükleer Endüstriye firmalarımızı hazırlamalıyız.” olarak ifade etti.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku