Ak Parti

MERSİN’DE OLİGARŞİK DÜZENİ VE FEODAL YAPIYI YIKMAK İÇİN ADAYIM!

AK Parti’de yaklaşan kongre öncesinde mevcut Başkan Cesim ercik’in karşısına aday olacağını açıklayan Ergün Şimşek. Önemli açıklamalarda bulundu. Adaylığının bir taban harekiti olduğunu belirten Şimşek, “Mersinde yerleşmiş olan Oligarşik düzeni ve Feodal yapıyı yıkmak için adayım” dedi.

MERSİN’DE OLİGARŞİK DÜZENİ VE FEODAL YAPIYI YIKMAK İÇİN ADAYIM!

14 Aralık 2017 13:05
-A

+A

AK Parti Mersin İl Başkanlığı’nda kongre tarihi yaklaşırken, camianın tartışılan ve önde gelen ismi Ergün Şimşek, mevcut başkan Cesim ercik’in karşısına aday çıkacağını açıkladı. İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen Şimşek yaptığı açıklamada 2002 yılından bu yana Ak Davaya gönül verdiğini ve bu bilinçle yola çıktığını belirterek, “Ak davada 2002 den bu yana inanarak çıktığım bu yolda, dava olarak gördüğüm partimi, doğrularımdan hiç şaşırmadan, şüphe etmeden bazen kırarak çoğu zaman kırılarak eğilmeden bükülmeden başım dik olarak taşıdığım için onur duyar, son günlerde kamu oyunda benden beklenen açıklamayı yapmayı kendime bir borç bilirim” dedi.

SİYASETİN TEK LİMANI AHLAKTIR
"Siyasetin tek limanı Ahlak'tır" düsturuyla, Siyaseti bir ahlak olarak gördüğünü belirten Şimşek, “Dolayısıyla mizacımın ve karakterimin yansıması olarak siyasi duruşumun gereğinden fazla dik olması ve şakşakcı olmamam, bazı kesimleri rahatsız etmiştir. Yanlışın ve zalimin karşısında, doğrunun haklının ve mazlumun yanında olmak bedeli ne olursa olsun yaşam felsefemdir. Bazı kesimlerin beni alkışlamasını beklemek doğrularıma aykırı olduğu gibi, menfaatin oluşturacağı siyasi bir kazanım yapıma da siyasetime de terstir” diye konuştu.

REİSİN YOLUNDA YÜRÜYECEĞİM
Recep Tayyip Erdoğan olduğu kırmızı çizgisi olduğunu onun yolunda yürümeye devam edeceğini belirten Şimşek, “Dünde bugünde yolumuz aynıdır. Gerçekliğinden hizmetinden bir an bile şüphe etmediğim Ak Parti yolu, hakkın yolu halkın ve dolayısıyla hepimizin yoludur. Gerçek vardır ve birdir. Eğilip bükülmeyi beceremememiz bizi bu yoldan alıkoyamayacağı gibi, içimizdeki kriptolara karşı davamıza daha çok sıkı sarılmamızı ve sahiplenmemizi gerektirir. Ben öyle süslü cümleler kurmayı fazla bilmem. Dilimden dökülen kelimeler kafamdan ve kalbimden oluşan düşüncelerden ibarettir. Ak Parti'nin, Mersin'in bizim gibi insanlara ihtiyacı vardır. Tabanın sesini dinleyen, insanına sahip çıkan, ezilmiş ve ötekileştirilmiş mazlumların sesi olabilecek insanların teşkilatlarımızda temsili ve varlığı gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

BU BİR TABAN HAREKETİDİR

Adaylığının bir taban hareketi olduğuna da dikkat çeken Şimşek, “Mersin de kurucularından olduğum Ak Parti de 2002 den bugüne kadar Belediye başkanlığı, Meclis üyeliği yapmış, Milletvekili adayı, aday adayı, Belediye başkan adayı ve aday adayı olmuş, Mersin merkez ve Anamur dan Tarsusa kadar tüm ilçelerimizdeki ana kademelerde, gençlik ve kadın kollarında başkanlık ve yöneticilik yapmış, tabanda bu davaya gönül vermiş, kırmızı çizgileri Recep Tayyip Erdoğan olan çok değerli gönüldaşlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde, Mersin Milletvekillerine rağmen, Koordinatör Vekillere rağmen, Genel Merkez Teşkilat başkanı Mustafa Ataş'a rağmen, tehdit baskı kumpas şantaj ve il disiplin kurullarına sevkedilmemize rağmen, yapılan yanlışlara ve tabandan yükselen feryadlara daha fazla sessiz kalamayacağımızdan, yapılacak olan il kongresinde İktidarı Mersin de Muktedir yapmak için, kurumlarda dokunulmayanlara dokunmak için, fetöcü "PİÇ" gilleri koruyup kollayan, yardım ve yataklık yapanlardan hesap sormak için, Mersinde yerleşmiş olan Oligarşik düzeni ve Feodal yapıyı yıkmak için, Reisi yalnız bırakmamak adına an itibariyle Ak Parti Mersin İl Başkanlığına aday olduğumu, il kongre tarihi belli olduktan sonra Ak Parti Mersin İl binasında geniş konsensüslü bir katılımla basın açıklaması yapacağımızı ve kamuoyu ile paylaşacağımızı duyurur, şahsıma gösterilen teveccühe şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku