Mersin

MERSİN’DE CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINDAN, ADİL AKTAY’A TAM DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İlçe Başkanları; Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, Erdemli İlçe Başkanı Hidayet Oğuz, Mut İlçe Başkanı Abdurrahman Günay, Aydıncık İlçe Başkanı Hilmi Ekşi, Toroslar İlçe Başkanı Burhanettin Erdoğan, Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, Gülnar İlçe Başkanı Ahmet Barut, Çamlıyayla İlçe Başkanı Mustafa Tor, CHP Mersin İl Başkan Adayı Av.Adil Aktay’a destek vermek için il binasında açıklama yaptılar.

MERSİN’DE CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARINDAN, ADİL AKTAY’A TAM DESTEK

30 Aralık 2017 16:25
-A

+A

“CUMHURİYETİMİZ FİİLEN BİTİRİLMEK İSTENİYOR”

İlçe Başkanları açıklamalarında, “Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en ağır, en zorlu, en riskli dönemini yaşamaktadır. Ekonominin çarkları dönmüyor. Ülkeyi karanlık maceralara sürüklemeye hevesli bir dış politika izleniyor. OHAL’le, KHK’larla demokrasimiz felç ediliyor. Hukuk devleti ve layiklik ilkeleri yok sayılıyor. Cumhuriyetimiz fiilen bitirilmek isteniyor. Bu koşullar altında tarihi bir eşiğe doğru yaklaşıyoruz. 20019 seçimleri ülkemiz, Cumhuriyetimiz, geleceğimiz adına sahip olduğumuz son fırsattır. 2019’u Mersin ve Türkiye’nin aydınlık geleceğini sağlamak yolunda bir dönüm noktası yapabilecek tek güç Cumhuriyet Halk Partisi’dir. CHP olarak bir an olsun yılgınlığa düşmeden hakkın, hukukun, adaletin temsilcisi olmaya devam etmek zorundayız. Türkiye’nin önündeki en büyük umut olduğumuzu bilmeli, Cumhuriyetin ve demokrasinin ışığını hiçbir çıkar beklemeden toplumun her kesimine yaymalıyız. Kendi içimize kendi meselelerimize değil yaşanabilir bir Mersin yaşanabilir bir Türkiye yolunda verdiğimiz mücadeleye odaklanmalıyız.” Dediler.

“AKTAY’IN CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ BÜYÜTÜP GÜÇLENDİRECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR”

CHP içerisinde Mersin İl Başkanlığı görevini layıkıyla  yerine getirecek çok sayıda değerli isim bulunduğunu kaydeden ilçe başkanları, “Örgütlerimiz, iradelerini net olarak ortaya koymuş ve Sayın Adil Aktay ismi etrafında çok geniş bir uzlaşma oluşmuş durumdadır. Bu iradeye paralel olarak bizlerin de Sayın AKTAY’ın partimizi büyütüp, güçlendireceğine parti içerisinde sevgi, hoşgörü ve kardeşliği pekiştireceğine olan inancımız tamdır. Adil AKTAY’ın sergileyeceği aktif, sorumlu, güçlü ve bütünleştirici il başkanlığı altında CHP’yi hep birlikte Mersin’de yerel iktidara taşımaya söz veriyoruz. Partimizi, Türkiye’de iktidara taşıma mücadelesine Mersin’den çok güçlü bir katkı sunmaya söz veriyoruz. Bu umut ve heyecanla CHP Mersin İl Başkan Adayımızın Sayın Avukat Adil Aktay olduğunu açıklıyor.İl kongremizin Mersin ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.” Diye konuştular.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku