Mersin

Mersin’de 12 ay doyumsuz bir tatil keyfi

Sahil Martı Otel; konaklama süresince gündüzleri eşsiz kumsalında ve temiz denizinde tatilinizi yapıp dinlenebileceğiniz bir mekan. Kendine ait bir koyda kurulmuş 4 yıldızlı Altınorfoz Otel ise, Mersin'in tarihi yerlerinin tam ortasında. Sahil Martı Otel ve Altın Orfoz Otel’in Genel Koordinatörü Veli Akça, 35 yıllık deneyimi anlattı.

Mersin’de 12 ay doyumsuz bir tatil keyfi

27 Mayıs 2017 09:28
-A

+A

 
 
Mersin’in en eski ve deneyimli otellerinden biri olan Sahil Martı Otel’in sürekli kendini yenileyerek hizmet verdiğini dile getiren Akça, “Sahil Martı Oteli 35 yıllık bir otelimiz. Mersin’in en deneyimli en eski otellerinden birisi. Sürekli kendisini yenileyen, personel olarak çok deneyimli kaliteli hizmet veren ekibe sahibiz. Otelimizin ilk kurucusu rahmetli Sait Demir Bey 1980 yılında oteli kurmuş. O günden bu yana sürekli kendini yenileyerek 2 yıldızlı 3 yıldızlı şimdi de 4 yıldızlı tesis olarak hizmet ediyoruz” dedi.

 
DENİZE SIFIR
Genel olarak şirket konaklamalarına hizmet eden otelin, kır düğünü konsepti ile öne çıkan bir mekan olduğuna değinen Akça, şu bilgileri paylaştı:
“Yazın da denize sıfır olduğu için denize girme imkanı oluyor. Düğüne gelen misafirlerimiz konaklamasını yapıyor. Süit olarak hazırladığımız odalarda balayı çiftleri kalıyor. Barımız, aynı zamanda çok güzel bire eğlence mekanımız var. Antik bar. Mersin'in en sevilen sanatçısı Mami’nin güzel sesi ile güzel repertuarıyla ve ekibi ile haftanın 5 günü hizmet veriyoruz. Salı, Çarşamba, Perşembe Cuma, Cumartesi günleri. Bildiğiniz gibi Cuma, Cumartesi olarak başlamıştık. Sonra yoğun talep üzerine 3 gün sonra 4 daha sonra ise 5 gün oldu. İnşallah bayram sonu belki de 7 gün yapacağız.”

 
MERSİN’İN OTELİ
İki toplantı salonu ile şirketlerin organizasyonlarını yaptıklarını ifade eden Akça, “Kafe breklerini, öğle yemeklerini veriyoruz. Martı Sahi Oteli, yaklaşık 35-40 yıldır hizmet verdiği için Mersin’in oteli. Biz hizmet ediyoruz, ama bu otel Mersinlilerin. Düğünüyle, nişanıyla konaklamasıyla, eğlencesi ile iyi bir ekibiz. Yazın stajyerlerle birlikte 80 kişiye yakın personel çalıştırıyoruz. Zaman zaman düğünlerde ekstra elemanlarla belki 100-120 kişiyi buluyoruz. Bu da otelimiz için işverenimiz için çok güzel bir iş istihdamı. Mersin'e böyle güzel bir katma değer sağlıyoruz” diye konuştu.
 
AKVARYUM GİBİ DENİZİ VAR
Altın Orfoz’un ise doğal güzelliklere sahip bir otel olduğuna dikkat çeken Akça, “Akvaryum gibi denizi var” dediği otel hakkında şu bilgileri verdi:
“Mavi bayraklı denize sahip. Uç noktada bir yer. Altın Orfoz'u 2006 yılında Sahil Martı Otel yönetimi aldı. 2006 yılından beri sürekli kendini yenileyen, mavi bayrakla beraber hemen geçtiğimiz iki yıl içinde tüm odalarını revize ederek çok güzel bir spa ilavesi yaparak çocuklarımızın daha mutlu olması için aqua parkını, kaydıraklarını, yazlık havuzunu yenileyerek bilhassa gençlerin çok sevdiği Beach clublarını yenileyerek çok güzel bir tatil cenneti oldu. Altın Orfoz oteli yazın Mersin’in en beğenilen en gözde en tercih edilen ve mutlu oldukları bir otel. Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Demir ile birlikte ekip olarak tüm misafirlerimizi Mersin'e davet ediyoruz. Mersin'imizin ören yerlerini, lezzetli tantunisini, sahil restoranlarındaki taze balıkları yemeye ve akşamda bizlerde veya diğer otellerimizde konaklamaya, barlarımızda eğlenmeye ve gönüllerince deniz kumsal, her şeyden faydalanıp uygun fiyatlarla da tatil yapmaya davet ediyoruz.”

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

TARIM GERÇEK SEKTÖRDÜR

TARIM GERÇEK SEKTÖRDÜR

13:44 - 12 Eylül 2017

EV ALIRKEN BU MASRAFLARA DİKKAT!

EV ALIRKEN BU MASRAFLARA DİKKAT!

11:49 - 11 Eylül 2017

Ülkemiz Gücüne Güç Katacak

Ülkemiz Gücüne Güç Katacak

10:20 - 7 Eylül 2017

Arıkan’dan bayram mesajı

Arıkan’dan bayram mesajı

12:46 - 28 Ağustos 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku