Mersin

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GUINNESS REKORLAR KİTABI’NDA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında dünyada ilk kez düzenlenen ve geri dönüşüm konusunda dünya çapında farkındalık yaratmak amacıyla oluşturulan ‘Guinness En Çok Kişiyle Geri Dönüşüm Sembolü’ ile Guinnes Rekorlar kitabına adını yazdırdı.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GUINNESS REKORLAR KİTABI’NDA

23 Ekim 2017 17:24
-A

+A

Guinnes Rekorlar Kitabı Sertifikası Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a takdim edildi.

Mersin’e hizmet ve başarı anlamında ilkleri yaşatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz öncülüğünde gerçekleşen rekor denemesi başarı sertifikası ile taçlandı. “Guinness En Çok Kişiyle Geri Dönüşüm Sembolü” ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na adını yazdıran Büyükşehir Belediyesi Mersin’e bir ilki daha yaşatmanın haklı gururunu yaşadı.

751 Çevreci Çocuk 5 Dakikada Rekor Kırdı

Guinness Rekorlar Kitabı’nda yeni bir kategori olarak açılan ve dünyada ilk kez Mersin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 7 Haziran’da Mersin genelinde eğitim veren 9 okuldan 751 çocuğun katılımı ile“Guinness En Çok Kişiyle Geri Dönüşüm Sembolü” yapılmıştı. Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan geri dönüşüm sembolünü 5 dakika içerisinde doldurarak geri dönüşüm ve çevre konusunda farkındalık yaratmak isteyen çocukların rekor denemesi başarı ile sonuçlandı.

Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda, Prof. Dr. Orhan Kural ve Aydın Türkgücü’nün rekor danışmanlığında gerçekleşen, aralarında avukat, çevre mühendisi ve harita mühendislerinin de bulunduğu 5 kişilik teknik şahit ekip ve kronometre kontrolü yapan iki hakem öncülüğünde rekor denemesi yapılmıştı. Rekorlar denemesi, Merkezi Londra’da bulunan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na gönderildikten sonra olumlu sonuçlanması üzerine Büyükşehir Belediyesi Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku