Mersin

Mehmet Serkan İzol: İhracat Verileri Cumhuriyet tarihinin en yüksek 2. seviyesinde

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının açıkladığı geçici dış ticaret verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Serkan İzol: İhracat Verileri Cumhuriyet tarihinin en yüksek 2. seviyesinde

4 Ocak 2018 12:42
-A

+A

Açıklanan ihracat verileriyle iş insanları olarak gurur duyduklarını ifade eden Mehmet Serkan İzol,  'Resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, 2017'de ihracat bir önceki yıla göre yüzde 10,22 artarak 142 milyar 532 milyon dolardan 157 milyar 94 milyon dolara çıktı ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek 2. ihracat seviyesine ulaşıldı. Devletimizin verdiği desteklerin karşılığını alması ve iş insanları olarak, yaptığımız yatırımların ve verdiğimiz emeklerin karşılığını aldığımızı görmek gerçekten gurur verici. Ülkemiz ekonomisine fayda sağlıyor olduğumuzu bilmek göğsümüzü kabartıyor' dedi.

 

Siyasi istikrarın, ekonomideki önemine vurgu yapan Başkan İzol, uygulanan politikaların ekonomik büyümedeki en önemli etken olduğuna dikkat çekti. İzol, 'Cumhuriyet tarihinin ihracat rekoruna baktığımızda, 157,6 milyar dolarla 2014 yılında kırılmış. Her zaman vurguladığımız siyasi istikrarın önemi açıklanan verilerle kendini gösteriyor. Dış politikada izlenen yol, doğru ve zamanında yapılan hamleler, uygulanan stratejiler ülkemizin bugünlere erişmesine yol açan en büyük etkenlerdir. 2018, bereketiyle geldi. Bu yıl ve önümüzdeki uzun yıllar boyunca bu başarıyı katlayarak sürdüreceğimize olan inancım tam. Hükümetimizin iş insanlarına, iş insanlarının devletimize ve ekonomimize olan güveni devam ettikçe ülkemiz, hak ettiği gibi çok daha iyi yerlerde olacaktır' şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 665 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku