Mersin

Mehmet İzol: İşsizlik oranlarındaki düşüş sevindirici

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan açıklamada işsizlik oranının Nisan ayında yüzde 10,5 seviyesinde gerçekleşmesinin Türkiye açısından önemli bir gelişme olduğunu kaydetti.

Mehmet İzol: İşsizlik oranlarındaki düşüş sevindirici

17 Temmuz 2017 11:33
-A

+A


Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Nisan ayı işgücü istatistiklerini değerlendirdi. Başkan İzol, ‘Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılı Nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 463 bin kişi artarak 3 milyon 287 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,2 puanlık artış ile yüzde 10,5 seviyesinde gerçekleşti. Bu rakamlar Türkiye ekonomisinin her geçen gün giderek geliştiğini ve bunun işsizlik rakamlarına olan yansımasını gösteriyor. ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinliklerinin hemen ardından böylesine sevindirici haberlerin yayınlanması ülke olarak moralimizi üst seviyeye çıkarıyor. Bizler dernek üyelerimize İstihdam Seferberliği kapsamında istihdam oranlarını arttırmaları çağrısında bulunmuştuk. Dernek olarak işsizlik rakamlarına olumlu katkımız varsa ne mutlu bizlere. Buradan tüm dernek üyelerimize gösterdikleri azimli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.

                        
 
‘Bizler Mersin Girişimci İşadamları Derneği olarak ülkemize olan inancımızı sonuna kadar devam ettireceğiz ve yatırımlarımıza ara vermeyeceğiz’ diyerek sözlerini sürdüren Mehmet Serkan İzol, ‘Ülkemiz böylesine önemli bir süreçten geçerken ekonomik anlamdaki verilerin giderek daha güzel sonuçlar vermesi en çok iş dünyasının temsilcileri olan bizleri mutlu ediyor. Umarız bundan sonraki süreçte de Türkiye ekonomisi dünya ekonomisinde önem arz eden bir noktaya ulaşacaktır’ dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 637 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku