Mersin

MAVİ KENT VE TİSAN ADASINDA DENİZE GİRME YASAĞI!

Aileleri ile beraber denize girmek için Mavi Kent ve Tisan Adasında vatandaşlar öyle birşey yaşadılar ki, adeta şaşkına döndüler.

MAVİ KENT VE TİSAN ADASINDA DENİZE GİRME YASAĞI!

26 Temmuz 2017 10:01
-A

+A


Denize girmek için aileleriyle beraber Mavi Kent ve Tisan Adasına giden vatandaşlar, denize girmek istedikleri sırada sitedeki güvenliklerin kendilerini denize sokmadıklarını belirtti. 
 
Denizin kimsenin tekelinde olmadığını vurgulayan vatandaşlar, “Sahil de yapılan sitelerdeki güvenlikler ve vatandaşlar deniz kendilerininmiş gibi,  kimseyi almıyorlar. Para verip girmeyi denedik, denizi öyle bir sahiplenmişler ki, ona rağmen almadılar. Biz hepimiz Mersin çocuğuyuz. Denize girmeyi seven insanlarız. Zaten merkez de denizlere giremiyoruz, pislik içinde yüzmek hepimizi hasta eder. Kalkıp ailemiz ile birlikte uzaklara gidiyoruz, orada da denize almıyorlar. Böyle birşey olabilir mi? Bu deniz onların mı? Site sakinleri, güvenlikler bizim denizimizin; bakın bu hepimizin denizidir buraların sahibimi? Ciddi anlamda can sıkıcı bir durum oldu ve biz bu konuyu çözebilecek kim varsa sesimizi duyurmak istiyoruz. Vali olur, Belediye Başkanları olur. Çözüm bulsunlar ve bir an önce bu sorunu çözsünler. Kimse oradaki güvenlik ve site sakinleri yüzünden mağdur olmak zorunda değil. Bugün bize oldu, yarın başkasına ve hatta size bile olabilir” diyerek tepki gösterdiler.

Buse YEGÜL-Özel Haber
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku