Yazar

harunarslan333@gmail.com

135 makale bulunmakatadır

SONUNDA… MERSİN BİRLEŞTİ !

Belki biraz sık ve fazla oldu; aynı konuda bir süredir yazıyorum. Ama Atatürk Parkı’nın yeniden kazanılması önemliydi. Bundaki amaç, bu kentin tüm kesimlerinin burada barış içerisinde buluşması idi.

15:41 - 14 Haziran 2017

+A

-A

Mersin’de bana göre en önemli şey huzurun, barışın, birlikteliğin olmasıdır. Kentin ekonomisi, gelişmesi hepsi çok yolunda olsa da, bu kentte barış olmazsa hiçbir şeyin değeri kalmaz.
Bazı basit ve küçük gibi görünen dokunuşlar kent barışı için çok önemli sonuçlar doğurabilir.
Atatürk Parkı’nın 30 yıl sonra tekrar kullanılması ve burada tüm Mersinlilerin toplanabilmesi çok önemli…
 
Ramazan’ın ilk gününden itibaren kente ve kent barışına duyarlı kişilerin uğraşları sonuç verdi.
Cumartesi gecesi her kesimden Mersin halkı Atatürk Parkı’nda toplandı. Binlerce insan birlikte, barış içerisinde bir konseri izledi.
Mersin’de hep özlediğimiz tablodur bu.
 
Ramazan etkinlikleri dolayısıyla Atatürk Parkı’nın yeniden canlanması ve insanların burada toplanması şunu göstermiştir: Belli çevrelerin yaptığı kara ve çirkin propagandaya halkımız itibar etmemiştir...
Yapılan dedikodulara, karalama çabalarına, kişisel engellemelere, çıkarılan asılsız haberlere rağmen Mersinliler geleneksel barış ve hoşgörülerini göstererek, belki de bugüne kadar Atatürk Parkı’nda gerçekleşen en büyük topluluğu sağladılar.
Artık yavaş yavaş kenti geliştirmeyen, yıllardır koltuklarına yapışmış, kentteki birliktelik, düzen ve gelişmeden rahatsız olan bu kentin değişmez dinamikleri yerlerini kaybediyorlar. Onlar bu kentin sırtından çekildikçe, bu zengin hazinenin üzerinde yokluk içinde yaşayan insanlar iş, aş sahibi olacak, refah seviyeleri artacaktır. Bu kenti geliştirmeyenlerin uzantıları ve birlikte kentin rantından yararlanan küçük azınlık da son kalelerini kaybetmenin telaşı içerisinde son çırpınışlarını gösterecekler.
 
Çok önemli bir nokta da, etkinlik alanında binlerce insanın toplanması ve geç saatlere kadar hiçbir sorun olmadan burada bulunmaları.
Burada emniyet güçlerimiz etkinliklerin başından beri çok hassas bir şekilde görevlerini yaptılar. Hiçbir olumsuz olayın olmaması açısından Polis Teşkilatımız her türlü övgüyü hak ediyor.
 
Artık insanlarımızın Atatürk Parkına gelip etkinliklerde bulunmaktan öte, sahura kadar çimenlerin üzerinde oturduklarını, mehtabı seyrederek denizin serin havasında hoş vakit geçirdiklerini görüyoruz.
 
Mersin halkı artık dedikodulara, art niyetli insanların karalama çabalarına, kent birlikteliğini bozmaya çalışanların kışkırtmalarına, olumsuz düşmanlık algısı yaratan ve bununla tüm bu kentin insanlarına ve geleceğine zarar vermeye çalışanlara itibar etmiyor.
 
Bugüne kadar Atatürk Parkı’ndaki Ramazan Etkinlikleri ’ne katılmadıysanız, mutlaka bir kez gelin, o coşkuyu izleyin ve birlikte yaşayın.
 
HARUN ARSLAN 


Anahtar Kelimeler : SONUNDA… MERSİN BİRLEŞTİ !,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku