Yazar

harunarslan333@gmail.com

135 makale bulunmakatadır

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDE HALKI BİLGİLENDİRME DÖNEMİ

Son birkaç yıldır bazı resmi kurumların basın bildirileri yayımladıklarını, böylece yaptıkları çalışmaları duyurduklarını görüyoruz.

10:21 - 17 Haziran 2017

+A

-A

Resmi kurumların daha fazla ve daha özenli çalışmaları ve hizmetlerini duyurmaları, özellikle Bakanımız Lütfi Elvan’ın Mersin Milletvekili olarak göreve başlaması ile dikkat çekmeye başladı.
Kurum Müdürleri ile yaptığı ilk toplantıda ısrarla onların daha fazla çalışmaları gerektiği, Sn. Bakanın hızına yetişmek mecburiyetinde oldukları vurgulandı. Bunun sonucunda da tüm kurumların çalışmasında hissedilir bir şekilde verim arttığını gördük.
Hem iyi çalışacaklar hem de yaptıklarını duyuracaklardı.
Bu olumlu gelişmenin Orman Bölge Müdürlüğü ile başladığını ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de bunu sürdürdüğünü görüyoruz.
Yine bu dönemde, bugüne kadar görmediğimiz bir şekilde Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi çalışmalarını muntazaman duyuruyorlar.
 
Son olarak yeni Emniyet Müdürümüz göreve gelişleriyle birlikte, yaptıkları çalışmaları basın bildirileri ile duyuran kurumlar listesine dahil oldular.
Şimdi yaptıkları çalışmaları artık basından düzenli olarak öğreniyoruz. Hem öğreniyoruz hem de bu çalışmaların kent yaşamında olumlu sonuçlarını hissediyoruz.
 
Bir kentin yaşamında şüphesiz tüm kurumlar önemlidir. Hepsinin kentin gelişmesinde, yaşamımızın kolaylaşmasında, rahatlığımızda ve ülke gelişmesinde katkıları vardır.
Fakat bir kentte mutlaka güvenlik ve huzur her şeyden önce gelir.
Eğer huzur, barış ve güvenlik sorunu varsa,  gelişmişlik ve ekonomik düzeyin yüksekliği ne ifade eder ki?
 
Yeni Emniyet Müdürü’müzün bu huzur ve güvenlik alanında kısa zamanda çok önemli, hissedilir bir başarı sağladığını söylemeliyiz.
 
İlk geldiği günlerde halkımızın geleneksel hoş geldin ziyaretlerinin uzun sürmesi, kenti tanımasını ve çalışmalarını bir miktar geciktirse de çok çabuk tüm Mersin’e ve konulara vakıf oldu.
Basın bildirileri ile öğrendiğimizin çok daha ötesinde Mersin için yaptıklarını biliyoruz. Özellikle uyuşturucu meselesinde çok önemli bir yol alınmıştır.
 
Emniyet Müdürü’müzün başarılı çalışmalarını yazan bir basın mensubunu arattığını ve elde edilen bu başarının sadece kendisine mal edilmemesini ve isminin öne çıkmasını istemediğini belirttiğini biliyorum.
Mesleğine, halkına, çalışma arkadaşlarına ve hepsinden öte kendine saygının çok anlamlı bir örneğidir bu; sık rastlamayız.
Bu alışık olmadığımız çok saygın bir davranıştır.
 
Fakat bizler yine de çalışan kişileri ve kurumları sevgiyle anmalıyız;  görevini iyi yapan kamu görevlilerini, hele şu zor zamanlarda can pahasına hizmet veren güvenlik mensuplarımıza her vesileyle destek olmalıyız, onlara minnet ve şükranlarımızı duyurmalıyız.
Kentimizde barışın, huzurun, güvenliğin her şeyden önemli olduğunu bilelim, önemseyelim ve mutlaka her birimizin bunun için yapabileceği bir katkının olduğunu unutmayalım.
Toplumsal barışı ve huzuru bozmaya programlı yıkıcı ve karanlık güçlerin karşısında bir sivil duvar oluşturmak üzere, Mersin Emniyet teşkilatımızın başarılı ve özverili çabalarını yakından izleyelim, takdir edelim ve her birimiz üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirelim.
Bu da dayanışmayı öne çıkaran, huzuru ve hizmeti koruyan bir toplumsal ahlak demektir.
Yeni Emniyet Müdürümüze başarılı çalışmaları ve paylaştıkları bilgiler için tekrar teşekkür ederim.
 
HARUN ARSLAN


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku