ÖZEL HABER Haberleri Tümü

MERSİN’İN BÜYÜKŞEHİR ANKETİNDEN KİM ÇIKTI

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ve ilçe Belediye Başkan aday adaylıkları için kulislerde konuşulan muhtemel aday adayları anketi devam ediyor. Anketten bakım bugün itibarıyla kim birinci çıktı ?

 

Bu hafta kulislere kulak kabartırken bir şeyi fark ettik: Kulisler ilginç biçimde sessiz, heyecansız ve hareketsiz. Öncelikle bunun nedenini aramaya koyulduk. Öğrenebildiğimiz kadarıyla kulisler bir süre daha bu halini koruyacak. Çünkü; İmralı ile görüşme süreci ve 4. Yargı Paketi şu an herkesin merakla izlediği konular.

 Yerel seçimlerde  Mersin adayı merakla bekleniyor. Anket Mersin’in yaptırdığı anket de MHP’nin 4 isim diger siyasi partilerin adaylarına göre öne çıkıyor.

  

CHP ve AK Parti aday adaylarını geçen isim oldu?

Mersin Büyükşehir adayını belirlemek için Anket Mersin’in (www.anketmersin.com ) yaptırdığı anketten mevcut Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna 15 aday adayı içinde 22 Şubat 2013 tarihi itibarıyla birinci geldi. Ak Parti aday adayı Tahsin Yılmaz İkinci  yine Ak Parti aday adayı M.Yücel Kurtoğlu üçüncü sırada kaldı.

 

CHP ve AK Parti'ye karşı galip gelmek için Mersin’in alınmasının şart olduğunu gören MHP yönetimi Mersin Büyükşehir’de aday arıyor. Mersinli seçmenin oyları ile devam eden  Mersin’in ilk ve tek anket sitesi olan

www.anketmersin.com ‘un anketin sonuçları Mezitli gazetesinin manşetine taşındı. Mezitli Gazetesi’nin haberine göre Hamit Tuna açık ara önde.

 

HAMİT TUNA FARK ATTI

 

Anket Mersin’in, Mersin kamuoyu yoklamasında MHP’den 4 Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı var.Bunlar Mersin MHP İl Başkanı Mahmut Tat, Tarsus Belediye Başkan Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Hidayet Kılınç  isimlerini halka sorduk:

“Hangisini büyükşehir belediye başkanı seçersiniz?”

 

Sonuç tahminlerin de ötesinde. Hamit Tuna’yı isteyenler Tuna’yı birinci getirirken diğer isimler MHP aday adayları arasında Hidayet Kılınç ikinci durumdayken Burhanettin Kocamaz ve Mahmut Tat onu takip ediyor. Bu sonuç sadece bir anketin sonucu da değil. MHP’nin Mersin’de önde olduğunun da bir işareti olarak görülebilir. Geleneksel MHP seçmeninin yanı sıra Orta Anadolu’dan göç eden CHP ve Güneydoğulu ama daha az kesim Hamit Tuna BDP seçmeninden de oy alabilir durumda gözüküyor.

 

Son Ankete Göre Hamit Tuna Seçiliyor!

 

Anket Mersin’in, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı kim olsun?’’ sorusu siteyi ziyaret edenlere yöneltildi. Bu soruya yanıt verenler 120 oy ile “Hamit Tuna” dedi. Şubat 22 itibarıyla ankete oy oranlarına göre Ak Parti aday adayı Tahsin Yılmaz 91 oy ile listenin ikinci sırasında Ak Parti Mersin’in en çok oy alan ismi oldu. Yine Ak Parti’den M.Yücel Kurtoğlu Üçüncü sırada. Dörüncü sırada MHP aday adayı Hidayet Kılınç alırken bir başka MHP aday adayı Burhanettin Kocamz beşinci sırada yer aldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan CHP’in aday adayı olarak altıncı sırada yer alıyor.Ak Parti Mersin il başkanı Mekin Merter Salt yedinci sırada.MHP Mersin il başkanı ise sekinci sırada. Abdullah Özdemir Ak Parti’nin adayı olarak dokuncu sırada.Mersin CHP Milletvekili Vahap Seçer onuncu.CHP’li Ahmet Akın on birinci BDP aday adayı olarak görülen Kaptan Kartal on ikinci.Ak Parti’nin aday adayları Şerafettin Aşut on üçüncü sırada yer alırken onu Ali Er takip ediyor.

 

 

Anket devam ediyor ve ilgi gösteren okurlarımıza teşekkür ediyorum.

Yorumlar
 • vanlılar

  oylar kocamaza, hayırlı olsun kocamaz kusura bakmayın akp li arkadaşlar sizde gelin çara kocamaz...

 • hasan

  bu sefer mhp diyecez ak partili arkadaşlar kusura bakmayın sizde bizlere hak vereceksiniz...

 • Erkan

  mersin sıkı dur, mahmut tat geliyor..

 • ANAMUR

  anamur'da seçimi handi partiden çikarsa çiksin ali ceren hocamiz kazanir. inşaallah aday olur da anamur çalişkan bir başkana sahip olur

 • kenan kaya

  hepsi süper aday ama biri olacak oda allahın izniyle burhanettin kocamaz

 • Feyyaz YILDIZ

  mersin'deneyin ne olacağını zaman gösterecek.ama nice sürpriz isimler sonradan çıkacak. şu gerçeği unutmayalım ilk hamle yapan galibiyete daha yakın olandır. gelin birde böyle düşünelim derken mhp ve akp arasında geçecek olna yarışta adayların mersin'den olmalarına dikkat edelim.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz