Mersin

Kurbanınız ihtiyaç sahiplerine ulaşsın!

Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılayı’nın ‘Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası’nda bağışların kabul ettiğini bildirdi.

Kurbanınız ihtiyaç sahiplerine ulaşsın!

7 Ağustos 2017 14:02
-A

+A


Türk Kızılayı'ndan kurban bağışı kampanyası
  
 
Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Türk Kızılayı’nın “Vekaletli kurban kesimi” kampanyası hakkında bilgi verdi.
Erdem, Türk Kızılayı’nın “Kurban bereketi yıl boyu sürsün” sloganıyla yürüttüğü kampanyada vekaletle amacına uygun olarak kesilen kurbanların kavurma olarak konserve yaptığını ve dünyanın pek çok noktasında ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını anımsattı.
 
ÜCRETSİZ BAĞIŞ HATTI
Kurban vekaletinizi Kızılay'a vermek isteyenlerin www.kizilay.org.tr adresini ziyaret edebileceğini ya da 168 çağrı merkezini arayarak ulaşabilecekleri ifade eden Erdem, kampanyaya katılım ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Kızılay’ın internet sayfası üzerinden ‘Vekâleten Kurban’ menülerini kullanarak elektronik işlemle,168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından telefonla, tüm bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden doğrudan yapabilirsiniz.”
 
GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK
Erdem, 4 taksitle ödeme imkanı sunulan 2017 kurban vekalet bedelinin yurt içi; 735 TL, yurt dışı 500 TL olarak belirlendiğini söyledi. Erdem, “İslami kurallara uygun olarak kesilecek olan kurbanınızdan elde edilen etler, gerçek ihtiyaç sahiplerine, sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacaktır” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku