Mersin

KONUT SEKTÖRÜNDE KREDİ KULLANIMI ARTTI

Mersin Alyans Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Özgüven Türkiye'deki konut ihtiyacının üretimden fazla olduğunu söyledi. “Nüfus artışı ve insanlar yaşam biçimlerindeki değişme, tek kişilik yaşama isteğini artırdı. Bu değişimlerde Türkiye'deki konut talebeni devamlı artırıyor” dedi.

KONUT SEKTÖRÜNDE KREDİ KULLANIMI ARTTI

7 Temmuz 2017 16:46
-A

+A


Barınmanın 3 temel ihtiyaçtan birisi olduğunu dile getiren Özgüven, "Bu yüzde konut alımlarında kredi kullanma oranı arttı. Konut sektöründe vatandaşlarımız 2005'te 10 milyar lira kredi çekerken bugün 141 milyar liraya yükseldi" ifadelerini kullandı.
Özgüven, normal kredi kullananlarda ödeme sıkıntısına daha fazla rastlanırken konut kredilerinin daha düzenli ödendiğini, konut kredisi çekenlerin ödemede sıkıntı çıkarma oranının diğerlerine göre çok çok geride kaldığını söyledi.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLANACAK
 
Gündemlerinde kentsel dönüşüm olduğunu aktaran Özgüven, nüfusun büyük bir kısmının güvensiz yapılarda oturduğunu anımsattı.
Özgüven, bu yapıların yenilenmeyi beklediğine dikkati çekerek, "Kentsel dönüşümle ilgili kanun çıktı ancak bazı maddelerin tam işlenebilirlik kazanamaması, bizlerin de beklentilerinin fazla olması nedeniyle birtakım sıkıntılar oldu. Yeni hükümette bu konu tam manasıyla ele alınıp kentsel dönüşüm tam hızıyla önümüze çıkacak" dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 637 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku