Eğitim

Kimliği belirsiz kırtasiye ürünü almayın!

Mersin Kırtasiyeciler Odası Başkanı Mehmet Reşat Kıvılcım, önümüzdeki hafta başlayacak olan yeni eğitim öğretim dönemi öncesi öğrenci ve velilere kimliği beli olmayan kırtasiye ürünlerini almama uyarısında bulundu.

Kimliği belirsiz kırtasiye ürünü almayın!

11 Eylül 2017 10:24
-A

+A


Başkan kıvılcım yaptığı yazılı açıklamada  kırtasiyecilerin yeni öğretim dönemine hazır olduğunu belirtti. Kıvılcım, yeni eğitim öğretim döneminin öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olması dileğinde bulunarak, “ Güvenli kırtasiye ürünleriyle, TSE standartlı defterleriyle, solvent içermeyen yapışkanlı ürünleriyle, yine fitalat (kansorejen madde) içermeyen çanta ve kalem kutularıyla CE patentli kırtasiye ürünleriyle indirimli fiyatları ve taksit seçeneği imkanları ile kırtasiyeci esnafımız yeni sezona hazırdır” dedi.
Başkan Kıvılcım, açıklamasının devamında  öğrenci ve velileri kimliği beli olan güvenli ürünleri almaları konunda uyararak, “ Alınacak kırtasiye ürününün  üzerinde firmanın ismi mutlaka olmalı, CE belgesi olmalıdır. Yapışkanlı ürünlerin üzerinde solvent içermez yazısına dikkat edilmelidir.  Defter alırken TSE belgesine bakılmalı, bilhassa çanta alırken fitalat içermez yazısına firma amblemi ile birlikte bakılmadır. Kırtasiyeci arkadaşlarımız güvenli ürünler konusunda gerek yaptığımız toplantılarda, gerek fuarlarda üst düzey bilgi ve donanıma sahip oldular ve bu mesleğin içerisinde olduğu sürece de bilgilendirmeye ve yenilikleri öğrenmeye devam edeceklerdir” şeklinde konuştu.
Başkan Kıvılcım, yurt genelinde   “kırtasiye kırtasiyeciden alınır” sloganını kullandıklarını ifade ederek, “Sloganımızda da belirttiğimiz gibi velilerimiz ve öğrencilerimizin kırtasiye alış verişlerini  AVM’lerin yerine kırtasiyecilerden yapmalarını istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim dönemini kutluyor, bu dönemde tüm öğrencilerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyorum” şeklinde açıklamasını tamamladı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku