Mersin

Kılıççıoğlu ve Babaoğlu ailesinin mutlu günü

Sevilen sanayici ve İşadamlarından Mersin'de AK Parti'nin kurucusu Sabahattin Kılıççıoğlu'nun kızı Serpil Kılıççıoğlu, İşadamı Yılmaz Babaoğlu'nun oğlu Burak Babaoğlu ile hayatını muhteşem bir düğünle birleştirdi. Kılıççıoğlu ve Babaoğlu ailelerinin düğünü iş ve siyaset dünyasını bir araya getirdi.

Kılıççıoğlu ve Babaoğlu ailesinin mutlu günü

13 Mayıs 2017 14:21
-A

+A

 

Düğüne işadamı Sabahattin Kılıççıoğlu'nun yakın arkadaşı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Barosu Başkanı Avukat Ali Er, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Sancak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sancak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile çok sayıda iş adamı ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.
Sultaşa otelindeki düğünde Serpil Kılıççıoğlu ve Burak Babaoğlu çiftinin nikahlarını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz kıydı.Şahitliklerini ise Sabahattin Kılıççıoğlu'nun arkadaşı  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, Vali Özdemir Çakacak, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Baro Başkanı Ali Er ve Sancak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sancak yaptı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz gençler ve ailelerinin mutluluğuna ortak oldukları için davetlilere teşekkür etti.
Evliliğin insan hayatındaki en önemli ortaklık olduğunu ifade eden Başkanı Kocamaz, "Bu ortaklıkta gençler hayatta olduğu sürece, mutlu ve huzurlu bir şekilde devam etmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.
 
BURHAN KUZU: "AİLE KURUMUMUZ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNDE"
Kocamaz nikah sonrası evlilik cüzdanını çiftlere vermesi için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu'ya verdi.
Bu güzel günde çiftlerle birlikte olmaktan mutlu olduklarını ifade eden Kuzu, "Sevgiler paylaşıldıkça artar, acılar ise paylaşıldıkça azalır. Böyle güzel bir günde bizde İstanbul'dan kalkıp geldik. Dostlarımızla beraber olduk. Evlilik güzel bir kurumdur ve toplumun temelidir. Anayasamızın da amir hükmüdür" diye konuştu.
Toplumu batırmak isteyen devletlerin ve bir takım odakların önce aile kurumuna hücum ettiğine dikkat çeken Kuzu, şöyle devam etti: "Çünkü aileye batırdığı zaman milleti, dolayısıyla devleti çökertmiş oluyor. Bu manada çok şükür bu kadar hücumlara rağmen bizim ailemizin dini temellerine, milli temellerine, tarihi değerlerine bağlılığı sağlam bir temel üzerine oturmuş vaziyette. Dünyanın bir çok yerini gezdim çok şükür Türk ailesi dimdik ayakta. Bu bakımdan toplumumuzu kutluyorum."
 
“ARANIZDAKİ UFAK TEFEK SORUNLARI BÜYÜTMEYİN"
Genç çiftlere evlilik tavsiyelerinde bulunan Kuzu, aralarındaki ufak tefek sorunları büyütmemelerini istedi. Bütün meselenin insanın bir birine sevip sayması ve değer vermesi olduğunu vurgulayan Kuzu onun dışındaki sorunların çözüleceğini kaydetti. Kuzu, konuşmasının ardından nikah cüzdanının aranıldığında çabuk bulunması için gelin hanıma verdi. Kur'an'ı Kerim okunup duaların edilmesinin ardından çiftler ilk dansını yaptı. Çiftetelli oynayan davetliler,  halaylar çekip gönüllerince eğlendi. Yakınları gelin ve damadı dolar yağmuruna tuttu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku