Mersin

KILIÇÇIOĞLU: HAYALDİ GERÇEK OLUYOR!

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci - Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, Akdeniz Sahil Yolu Projesinin hem Antalya'da hem de Mersin'de yaşayanlar için hayal olduğunu belirterek, bu hayalin gerçekleşmesinin iki kent adına da büyük bir kazanım olduğunu söyledi.

KILIÇÇIOĞLU: HAYALDİ GERÇEK OLUYOR!

31 Ekim 2017 16:03
-A

+A

Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizmci - Sanayici İşadamı Sabahattin Kılıççıoğlu, Antalya ve Mersin arasındaki mesafeyi 4 saate inderecek olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin hızla devam ettiğini belirterek, projenin iki kent için de önemine değindi. Gerçekleşmesi güç olan projede artık sona yaklaşıldığını söyleyen Kılıççıoğlu, “Daha önce 10-12 saat olan Antalya ile Mersin arasındaki mesafe 4 saate inecek. Bu durumda özellikle Mersin turizm açısından büyük bir artı sağlayacak” dedi.

VATANDAŞ RAHAT BİR NEFES ALACAK
Antalya-Mersin otoyolunun hayata geçmesi ile iki kentin bütünleşeceğini de söyleyen Kılıççıoğlu, “Bu projenin tamamlanmasıyla artık Antalya ve Mersin'i bir anlamda bütünleşecek. Özellikle Aydıncık-Anamur-Gazipaşa güzergahına bakıldığında Torosların son derece sarp kayalarını, virajlar, dar yolları, rampaları bulunmaktaydı. Bu sebeple söz konusu yolda seyahat eden vatandaşlarımız endişe yaşıyorlardı. Bu proje ile vatandaşlarımız artık rahat bir nefes almış olacaklar” ifadelerini kullandı.

 KENT TURİZMİ AÇISINDAN ULAŞIM EN BÜYÜK SIKINTI
Mersin’in turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu ancak bu potansiyeli bir türlü hayata geçiremediğini de söyleyen Kılıççıoğlu, “Mersin bugün turizm açısından malesef istenilen durumda değil. Bunun en büyük sebeplerinden biri olarak da ulaşımı göstermek mümkün. Yerli turist açısından Mersin beklentileri bir nebze de olsa karşılıyor. Ancak yabancı turisti malesef kente çekmekte zorlanıyoruz. Çukurova Bölgesel Havalimanı ve Akdeniz Sahil Yolu Projesinin hayata geçmesi ile bu açığı kapatmak mümkün olacaktır. Bugün Antalya 10 milyonun üzerinde turist ağırlıyor. Mersin’in Antalya’dan hiçbir eksiği yok hatta fazlası var” diye konuştu.

MERSİN’İN KURTULUŞ PROJELERİ
Akdeniz Sahil Yolu Projesi ve Çukurova Bölgesel Havalimanı projesi ile artık Mersin’in Antalya ile yarışır hale geleceğini de sözlerine ekleyen Kılıççıoğlu, “ Kazanlı'daki turizm bölgesi projesinin hayata geçmesi ile kent turizmi adeta şaha kalkacaktır. Böylece önemli ölçüde katma değer sağlayan bir kent haline geleceğiz. Bu 3 proje kentin kurtuluş projesidir. Mersin’in yıllardır süren makus talihi bu projeler ile değişecek ve artık kentimiz hak ettiği ilgiyi görecektir” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku