Mersin

KILIÇ’TAN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Kılıç mesajında “Büyük Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesinin ürünü olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’imizin 94. Yılını kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

KILIÇ’TAN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

28 Ekim 2017 16:06
-A

+A

Cumhuriyet’in, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve Hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Kılıç, “Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş Vatan toprakları üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde, Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesidir. Egemenliğin, kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği Cumhuriyet; ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşlik demektir. İnsan haklarından adalete, eğitimden sağlık hizmetlerine kadar her alanda demokratik, hukukun üstünlüğüne dayanan ve sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmiş bir Türkiye demektir. Altyapıdan sanayiye, tarımdan hizmet sektörüne, ulaşımdan iletişime kadar her alanda önemli atılımlar gerçekleştirerek, halkının refah seviyesini yükseltmiş bir Türkiye demektir.” dedi.

EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin bundan sonra da muasır medeniyet yolunda emin adımlarla yürümeye devam edeceğini de belirten Başkan Kılıç, “Benimsediği çağdaş ve evrensel değerleri kararlılıkla koruyarak gelişmiş ülkeler arasında hak ettiği yeri alacaktır. Bu yolda en büyük güvencemiz Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği Türk gençliğidir. Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir” şeklinde konuştu. Başkan Kılıç açıklamasını şöyle sürdürdü; Cumhuriyetimizin 94. gurur yılını kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını hiçe saymış şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı Mersin’imizin ve siz Mersinlilerin başta olmak üzere bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, yarınlarımızın çok daha mutlu ve müreffeh olmasını canı gönülden diliyorum.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku