Mersin

Kasım Canbolat'tan, 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu Belediye Başkanı Eczacı M.Kasım Canbolat, 24 Temmuz Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılmasının 109.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kasım Canbolat'tan, 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

24 Temmuz 2017 14:18
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu  Belediye Başkanı  
Eczacı M.Kasım Canbolat, mesajında basını demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak niteledi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu  Belediye Başkanı  
Eczacı M.Kasım Canbolat yapmış olduğu açıklamasında, "Basın kuruluşları ve çalışanları, halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. 
 
Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, aynı zamanda demokrasimizin de en büyük güvencesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, bir milletin ortak sesidir” sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.
Demokrasimizin sağlıklı bir yapıya kavuşması ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesi, basın özgürlüğünün gerçekleşmesi ile mümkün olabilecektir. Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramını ve basında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum" dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku